شما اینجا هستید

بین الملل » بلیت های بازی های المپیک توکیو رونمایی شد
گروه : بین الملل , خبر

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، در فاصله باقی مانده تا آغاز بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو از بلیت های این مسابقات رونمایی شد که نمادی از بازی ها و هویت بصری المپیک را در خود دارند.

۵۹ طرح برای بازی های المپیک و ۲۵ طرح برای بازی های پارالمپیک در نظر گرفته شده است. کسانی که بلیط های خود را خریداری کرده اند می توانند از اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برای تهیه ی آن اقدام کنند.

تمامی بلیط ها نمایشگر تصویری پیکتوگرامی از ورزش های المپیک، محل بازی ها و لوگوی المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

بلیت ها در سه مدل مستطیل شکل با علامت بازی ها طراحی شده و با رنگ بندی  و با توجه به مکان بازی و میزبانی شهری که در آن برگزار می شوند، کد گزاری شده است.

 الهام بخش این طراحی، تکنیکی ژاپنی است  که برای طراحی و رنگ بندی کیمونوها بر روی پارچه برگرفته شده است.

چهار رنگ سنتی ژاپنی  که نمادی از چهار فصل سال می باشد در طراحی بلیط ها به کار رفته است. قرمز یا کورنایی بیشتر در مراسم ها استفاده می شود در حالیکه رنگ آبی  یا آبی همانگونه که  همه در سراسر جهان می دانند نماد ژاپن است. آبی همچنین  رنگ اصلی در طراحی لوگوهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو است. رنگ بنفش یا فوجی، رنگ گل زیبای ژاپنی ریستریا است. رنگ سبز کاجی یا ماتسویا رنگی دیگری است که در جشن ها به کا رمی رود.

ماسا تاکایا سخنگوی بازی های المپیک ۲۰۲۰توکیو  گفت: ما از طراحی های بلیط های توکیو ۲۰۲۰  که تجسم  سنتها و مهارت های ژاپنی است خشنودیم  و امیدواریم هم ملت ژاپن و هم حاضرین بین المللی در رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را راضی کنیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::