شما اینجا هستید

اخبار برتر » مهدوی: کمیته داوران فدراسیون جهانی سیاست جدیدی را در پیش گرفته است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از خبرگزاری مهر، حافظ مهدوی در خصوص داوری های صورت گرفته در لیگ برتر گفت: هفته گذشته و در آستانه آغاز دور برگشت رقابتهای لیگ برتر تکواندو جلسه‌ای با حضور مربیان و سرپرستان تیم‌ها، دبیر فدراسیون، سرمربی تیم ملی، رئیس و دبیر سازمان لیگ برگزار و کلیه موارد مدنظر آقایان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در نهایت به این نتیجه رسیدیم که برداشت‌ها تعبیر غیر منطقی از قوانین و مقررات است. متأسفانه دوستان اشتباهات خود را به گردن داور می‌اندازند.

وی ادامه داد: البته من برخی مشکلات را قبول دارم، مشکلاتی که ناشی از خطای انسانی است و امری بدیهی در تمام ورزش ها است، ولی اینکه مربیان به جای مربیگری، داوری کنند و مشکلات خود را به گردن داوران بیاندازند را قبول ندارم. تلاش ما به حداقل رساندن خطای انسانی است. ما برای داوران خود فوق برنامه داریم و با کلاس‌های متعدد آنها را با جدیدترین قوانین آشنا می‌کنیم. در خصوص داوران هم ریسک نکرده و هر داوری که ضعیف بوده و اشتباه داشته، برای هفته‌های بعد برای قضاوت دعوت نکردیم.

رئیس کمیته داوران در خصوص دعوت از برخی تیم‌های خاص به جلسه گفت: نامه فدراسیون موجود است که همه تیم‌های حاضر در لیگ برتر دعوت شده بودند، ولی تنها چند تیم حضور پیدا کردند و برداشت من آن است که تیم‌های غایب اعتراضی به داوری نداشته و معترض به داوری حاضر بودند و مواردی هم که مطرح شد مشخص کرد مشکلی نبوده و تنها برداشت نادرست از اصل قانون در میان بوده است.

مهدوی در مورد علت غیبت داوران ما در المپیک گفت: از زمانی که تکواندو به عنوان یک رشته رسمی وارد المپیک شد، نماینده داوران ایران همواره حضور داشته است، ولی در این دوره داوری از ایران دعوت نشده که این دلیلی بر ضعف داوران ما نیست. کما اینکه در اولین حضور تکواندو در بازی‌های پارالمپیک ما داور خواهیم داشت. معتقدم سیاست جدید کمیته داوران فدراسیون جهانی قراردادن اصل «نوبت» برای دعوت از داوران است و بر همین اصل هم خیلی از بهترین داوران دنیا برای توکیو ۲۰۲۰ دعوت نشدند. فدراسیون جهانی ۲۱۰ کشور عضو دارد و فدراسیون جهانی می‌خواهد فرصت را در اختیار داوران سایر کشورها نیز قرار دهد.

وی در پایان در مورد اینکه چند داوران ایران در رقابت قهرمانی آسیا قضاوت خواهند کرد گفت: بدون شک در این رقابتها داور خواهیم داشت و طی چند روزه آینده اتحادیه تکواندو آسیا اسامی داورانی را که باید برای قضاوت راهی بیروت شوند را به ما اعلام خواهد کرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::