شما اینجا هستید

اخبار برتر » چه تکواندوکارانی مجاز به حضور در قهرمانی آسیا هستند؟

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، اولین رویداد مهم و رسمی برای تکواندوکاران ایرانی، مسابقات قهرمانی آسیا است که اسفندماه و در لبنان برگزار می‌شود و با توجه به ۴۰ امتیازی که دارد برای المپین‌های کشورمان و همچنین دیگر هوگوپوشان از اهمیت بالایی برخوردار است.

اما تفاوتی که این دوره نسبت به ادوار قبل دارد این است که علاوه بر تیم‌ملی هر کشور، نفراتی که در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹ توانستند در میان مدال آوران باشند می‌توانند جدای از نفرات اصلی در این رقابت‌ها حضور پیدا کنند  که در دوره قبل این سهمیه تنها به طلایی‌ها تعلق می گرفت.

هر کشور می‌تواند ۶ ورزشکار مرد و ۶ ورزشکار زن در قابل تیم ملی به این مسابقات اعزام کند؛ ۸ سهمیه (هر وزن ۱ ورزشکار) نیز به مدال آوران جام ریاست هر کشور تعلق می‌گیرد و ورزشکاران باید در همان وزنى که در جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹ مدال گرفته اند، ثبت نام نمایند.

. اوزانی که می‌توانند تکواندوکار اعزام نمایند:

اوزان مردان: ۵۴-، ۵۸-، ۶۳-، ۶۸-، ۷۴-، ۸۰-، ۸۷-، ۸۷+ کیلوگرم

اوزان زنان: ۴۶-، ۴۹-، ۵۳-، ۵۷-، ۶۲-، ۶۷-، ۷۳-، ۷۳+ کیلوگرم

مدال آورانی که به صورت انفرادی و جدای از تیم ملی در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنند در صورت کسب مدال امتیازشان تنها به خود شخص تعلق می‌گیرد و در رده بندی تیم تاثیرگذار نیست.

اسامی نفراتی که از طریق مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی کیش موفق به کسب جواز حضور شده‌اند:

مردان: آرمین هادی پور – حسین لطفی – فرزان عاشورزاده – محمد کاظمی – سروش احمدی – سینا بهرامی – امیرحسین محمد خانلو – کامران مردانی‌‌پور – میرهاشم حسینی – امیرمحمد بخشی – مهدی جلالی – حسن بشیری – مهران برخورداری – عرفان ناظمی – عرفان حیدری – نیما مهرعلی – محمدرضا خانی – سجاد مردانی – سعید رجبی

زنان: فرشته خزایی – ناهید کیانی – پریسا جوادی – کیمیا همتی – یلدا ولی نژاد  – زینب اسماعیلی – زهرا پوراسماعیل – نفیسه رنگرززاده

حالا با توجه به قوانین باید دید کادرفنی تیم های ملی تصمیم به اعزام چه نفراتی به این رویداد را می‌گیرند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::