شما اینجا هستید

اخبار برتر » خداحافظی مریم کیومرثی از تکواندو مازندران/سکان را چه کسی به دست می گیرد!

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از فارس؛ خبر کمی شوک آور بود اما شنیده‌ها حاکی از آن است که مریم کیومرثی نایب رئیس سابق و مشاور تکواندو مازندران از مسئولیتش در آن هیات کناره‌گیری کرد.

این روزها شاهد انتصاب‌های جدید از گوشه و کنار هیات تکواندو استان مازندران هستیم. از منصب‌های جدید روسا هیات‌های شهرستان، کمیته‌های استانی گرفته تا اعضای هیات تکواندو استان که خبر کناره‌گیری کیومرثی شوک بزرگی برای این رشته المپیکی در استان بوده است.

آنچه که قابل تامل است، کمیت این منصب‌ها نیست، بلکه کیفیت آن خواهد بود که خروجی آن را باید در روز های آینده این رشته پرافتخار شاهد باشیم.

تکواندو مازندران سال‌هاست که ریشه در قهرمانی‌های مختلف داشته و در قهرمان پروی سرآمد بوده، کارنامه‌ای را از خود به جای گذاشته که می‌توان به حضور و ظرفیت‌های چند نفر از فعالان ورزشی استان اشاره کرد، آنان که خود ورزشی و خاک ورزش خورده استان هستند.

از سال ۹۴ که مریم کیومرثی را در تکواندو مازندران کنار فیض اله نفجم رئیس وقت هیات تکواندو استان مازندران، دیدیم دلمان قرص شد. آن دست از ورزشی‌هایی که از غلتیدن در خاک ورزش استان برخواستند تا هر دو به جایگاهی چون قهرمانی جهان و معاونت دستگاه ورزش استان برسند.

در زمان نفجم، قهرمانانی مانند فرزان عاشورزاده، ابوالفضل یعقوبی با پشتکار و تواناییشان در خارج از مرزهای ایران القابی چون سونامی تکواندو جهان و آقای غیرقابل پیش بینی را به یادگار گذاشتند تا تکواندو مازندران سال‌های سال به خاطر بسپارد که از دل همین خاک ورزش خیزش تا المپیک پیش خواهد رفت. مریم کیومرثی در کنار رئیس سابق تکواندو مازندران قطب قوی را بوجود آورد تا نگاه‌ها تنها به تکواندوکاران پسر ختم نشود، بازی را از داخل زمین خود شروع کرد رقابت با آقایان از مازندران تا کشوری و فراتر از آن خارج از مرز ایران…!

اگر به روند پیش روی بانوان طی سال های حضور کیومرثی از سال ۹۴ تا ۹۸  بنگریم این ترقی از راه‌اندازی لیگ‌های منظم در رده‌های خردسال، نونهال، نوجوان و جوانان بوده تا قهرمانی کشوری که بیشترین رشد در خردسالان بعد از آن نوجوانان و در نهایت شگفتی در رده سنی جوانان بود.

تیم خردسالان تکواندو استان مازندران از سال۹۴ تا ۹۸ در قهرمانی کشور دو بار به مقام چهارم، دو بار هم بر سکوی نایب قهرمانی و در نهایت قهرمان سال۹۸ شد.

تیم نوجوانان استان هم از مقام چهارم به نایب قهرمانی، قهرمانی و سوم کشوری و باز هم باز پس گیری عنوان قهرمانی در سال۹۸رسید.این روند در تیم نونهالان هم قابل شهود است.

اما شگفتی و قدرت نفوذ کیومرثی برای مدیریت در بخش دختران جوان، زمانی بروز پیدا کرد که از رده دهم در سال۹۴ به مقام چهارم و پنجم در سال۹۵، ۹۶ و در نهایت به قهرمانی در سال۹۷رسیدیم.

جایی که شیرین‌ترین اتفاق سال۹۷ برای دختران تکواندوکار مازندران رقم خورد و برای سال۹۸ با وجود کوشش برای تثبیت جایگاه گذشته عنوان نایب قهرمانی کسب شد تا مازندران پس از سال‌های طولانی لذت بر سکو ایستادن در این رده سنی را از دست ندهد.

سیر صعودی در بخش بانوان تنها در ورزشکاران دختر استان نبود بلکه با وجود دلگرمی و حمایت از مربیان مستعد استان مازندران، کلثوم محسن‌پور به عنوان مربی پرسابقه به مربی بین‌المللی رسید. محبوبه محمدنژاد با ۵ بار حضور در رقابت‌های نونهالان جهان۲۰۱۵، نوجوانان جهان۲۰۱۶ ، نوجوانان آسیا۲۰۱۷ ، نونهالان آسیا ۲۰۱۹ و نونهالان جهان۲۰۱۹ به عنوان کمک مربی ۵ قهرمانی تیم ملی ایران در کارنامه ورزشی خود دارد و همچنین بهناز مژده که همراهی تیم نونهالان آسیا ۲۰۱۷ را به عنوان  مربی در کادرفنی تیم ملی کشورمان به عهده داشت.

اگر باز هم به روند پیش روی بانوان تکواندوکار در سال های اخیر نگاه کنیم و فراتر از استانی و کشوری و پس از سوسن حاجی پور به عنوان تنها بانو المپیکی مازندران برویم حضور قهرمانانی چون زهرا پوراسماعیل، پریسا جوادی، تینا مدانلو، زهرا و الهه شیدایی، مهسا کیادلیری و ده ها دختر تکواندوکار در صحنه رزم آوری مازندران را خواهیم داشت که پشتوانه آنها دلسوزی کیومرثی را همراه داشته اند.

شکی نیست مازندران استان قهرمان پروی است اما تکواندو مازندران با وجود ظرفیت‌های قوی مدیریتی مانند کیومرثی‌ها توان عرضه ورزشکاران مستعد و توانمند را در میادین مختلف داشته و دارد و امید است که داشته باشد.

حال آنکه بسکتبالیست قدیمی، معاون سابق بانوان ورزش استان مازندران، نائب رئیس و مشاور بانوان تکواندو مازندران کناره‌گیری کرده و باید منتظر باشیم تا ببینیم سکان این بخش از تکواندو استان را با این حجم از سنگینی قهرمانی، مدال آوری‌ها و ..‌ را چه کسی به دوش می‌کشد!

امید است با انتصاب‌های جدید و توان مدیریتی حسین بریمانی به عنوان رئیس هیات تکواندو استان مازندران جایگاه حقیقی تکواندو استان در آینده حفظ شود و با بکارگیری افراد توانمند در بخش‌های مختلف هیات استان طبق روال گذشته شاهد مدال آوری‌ها و قهرمانی‌ها باشیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::