شما اینجا هستید

اخبار برتر » نقد چشم بسته؛ چرا برخی نمی خواهند موفقیت ها را ببینند؟

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ تیم ملی تکواندو با توجه به سهمیه هایی که به دست آورده با دو نماینده راهی بازی های المپیک می شود. دو سهمیه ای که شاید با رخ دادن برخی از اتفاقات عجیب و غریب به سهمیه سوم هم تبدیل شود اما همان دو سهمیه هم نفرات قابل اطمینان جوان و شایسته ای هستند که حرف های زیادی برای گفتن دارند.

 آرمین هادی پور در وزن ۵۸-  کیلوگرم و میر هاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم دو نماینده ایران در بازی های المپیک توکیو هستند. دو نفری که سهمیه را از دهان شیر بیرون کشیدند.

تکواندوی ایران نسبت به دوره قبل بازی های المپیک در ریو تغییرات زیادی را به خود دیده و برخی از ستاره های خود را از دست داده است اما با این حال به توانایی دو ستاره جوانش امید زیادی دارد. شاید این روزها برخی تصور کنند که میرهاشم حسینی بر اساس شانس و اقبال توانسته سهمیه المپیک را کسب کند اما واقعیت آن چیزی نیست که این افراد می گویند.

نگاهی به عملکرد میرهاشم در سال ۲۰۱۹ نشان می دهد که اتفاقا او سال بسیار موفقی را پشت سر گذاشت و با کسب سه مدال طلا یک رکورد خوب از خود به جا گذاشت اما عجیب است که برخی چشم خود را بر واقعیت ها می بندند و شروع به تخریب این چهره استثنایی تکواندو می کنند.

اتفاقا میرهاشم حسینی بعد از اینکه شانس حضور در مسابقات جهانی منچستر را با رفتار ناجوانمردانه انگلیسی ها در صادر نکردن ویزا، از دست داد تمام تلاش خود را برای گرفتن سهمیه به کار گرفت و با ایستادن بر سکوی نخست در گرند پری ژاپن و ایتالیا و همچنین دانشجویان جهان توانست بهترین عملکرد را از خودش ارائه بدهد.

این افرادی که عملکرد میرهاشم حسینی را نقد می کنند هرگز به این نکته اشاره نمی کنند که اگر او به مسابقات جهانی اعزام می شد این شانس را داشت که کار کسب سهمیه المپیک را تقریبا در همان جا تمام کند و اصلا در مسابقات بعدی چنین فشاری را تحمل نکند. مسیر میرهاشم برای گرفتن سهمیه سخت شد چون به او ویزا ندادند وگرنه در یک قدمی سهمیه بود. او با درخشش در مسابقات دانشجویان جهان و گرند پری رم به خوبی نشان داد که از چه میزان آمادگی در آن زمان برخوردار بود و می توانست حتی به طلای جهان هم دست یابد.

نیاز امروز تکواندوی ایران در هفت ماه مانده به بازی های المپیک ارائه اطلاعات درست و دقیق است و با انتشار مطالبی غیر واقعی که فقط می تواند زحمات جوانان با استعداد تکواندو و همچنین کادر فنی تیم ملی را زیر سئوال ببرد، هرگز کار پیش نخواهد رفت.

اگر قرار است که عملکرد تکواندوکاری چون میرهاشم حسینی نقد شود باید همه ی واقعیت ها را در نظر گرفت و باید به این نکته توجه کرد که حضور مداوم میرهاشم در تورنمنت های مختلف چه فشار مضاعفی را به این جوان شایسته وارد کرد تا بتواند حضور نیافتن در مسابقات جهانی منچستر را جبران کند.

اینکه عده ای فقط برای عقده گشایی بخواهند برخی از واقعیت ها را نبینند رفتار ناجوانمردانه و خود زنی محض است. در این هفت ماه همه وظیفه دارند به تیم ملی کمک کند و این کار فقط با نگاه درست و واقعی به تیم ملی و قهرمانان ملی پوش رخ می دهد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::