شما اینجا هستید

اخبار برتر » کرمی:تصمیم گیری در خصوص آینده به شرایط بستگی دارد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ به دنبال توافق یوسف کرمی با فدراسیون تکواندو کرواسی، کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو ایران با توافقی یک ساله هدایت باشگاه جاسترب زاگرب را برعهده گرفت. باشگاه و آکادمی که یکی از بزرگترین آکادمی‌های اروپا در زمینه پرورش و استعدادیابی تکواندوکاران خواهد بود و کرمی قرار است ابتدا با این مجموعه همکاری و در ادامه فعالیت خود را با فدراسیون تکواندو کرواسی گسترش بدهد.

دارنده ۲ مدال طلا و ۲ مدال برنز جهان، مدال برنز المپیک ۲۰۰۴ آتن، دو طلای بازی‌های آسیایی و یک مدال طلا و دو مدال نقره قهرمانی آسیا قرار است ظرف یک ماه آینده به کرواسی سفر می‌کند تا فعالیت خود را به صورت رسمی در این کشور آغاز کند. فعالیت که به عنوان یک مربی لژیونر برای تکواندو ایران آغاز خواهد شد، اما کرمی احتمال می‌دهد حتی با مهاجرت او نیز همراه باشد.

یوسف کرمی در خصوص همکاری خود با فدراسیون تکواندو کرواسی به تسنیم، گفت: به دنبال مذاکره چندین ماهه با کروات‌ها قرار شد به مدت یکسال با باشگاه جاسترب زاگرب که یکی از بزرگترین آکادمی‌های پرورش و استعدادیابی بازیکن تکواندو در قاره اروپا  است همکاری داشته باشم  تا بعد از مدتی همکاری و فعالیت‌های خود را با فدراسیون تکواندو کرواسی گسترش بدهم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ویزای کار من آماده و فدراسیون کرواسی نیز برای خانواده من خانه گرفته است. از طریق سفارت کرواسی نیز برای دریافت روادید اقدام کردم و با صدور روادید به این کشور سفر خواهم کرد.

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که رفتن او از ایران برای همیشه خواهد بود، تاکید کرد: در حال حاضر برای مربیگری به کرواسی می‌روم و بحثم با سایر کسانی که از ایران مهاجرت کردند متفاوت خواهد بود. بعد از حضور در کرواسی نیز دیگر تصمیم گیری در خصوص آینده به شرایط بستگی خواهد داشت و اگر همکاری خوب پیش برود با آنها ادامه و حتی با کشورهای دیگر همکاری خواهم داشت. مهم در حال حاضر رفتن من است و در خصوص آینده نمی‌توان با قطعیت صحبت کرد.

کرمی در خصوص اینکه شرایطی برای همکاری او با فدراسیون تکواندوایران وجود نداشت، عنوان کرد: این سوالات را من نباید جواب بدهم و خودم دوست داشتم این اتفاق در ایران بیفتد. سال ۲۰۱۴ از تکواندو خداحافظی کردم و در این ۶ سال کسی از من درخواست همکاری نکرد.

وی افزود: تنها در یک مقطعی از من خواسته شد که به عنوان مدیرفنی در کنار تیم نونهالان حضور داشته باشم که این پیشنهاد را پذیرفتم، اما این همکاری حدود یک ماه تا ۴۰ روز بیشتر طول نکشید. بعد از پایان همکاری با تیم نونهالان نیز دیگر صحبتی نشد و من نیز ۶ سال صبر کردم. قبل از پیشنهاد کرواسی نیز پیشنهاداتی داشتم، اما به خاطر اینکه درس می‌خواندم به پیشنهادات جواب منفی دادم و اگر پیشنهاد کرواسی را نیز از دست می‌دادم به خودم ظلم می‌کردم.

دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۰۴ آتن در خصوص وضعیت خود در کمیسیون ورزشکاران کمیته المپیک و استعفا از این کمیسیون تصریح کرد: باید ببینیم اساسنامه کمیسیون چگونه است. اگر شرایطی وجود داشته باشد که چند ماه یک بار در جلسات حضور داشته باشم این امکان برای تداوم همکاری وجود دارد. به هر حال برای دیدار با خانواده چند ماه یک بار به ایران خواهم آمد و اگر این شرایط نیز وجود نداشته باشم از کمیسیون جدا خواهم شد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::