شما اینجا هستید

اخبار برتر » عسکری: قهرمانی آسیا دست کمی از مسابقات جهانی ندارد | اشتباهات ریو را در توکیو تکرار نخواهیم کرد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فریبرز عسکری در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: دو هفته ای است که اردوی خود را برای این مسابقات که ۱۵ اسفند ماه در لبنان برگزار خواهد شد آغاز کردیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو ادامه داد: تا کنون دو مرحله مسابقات انتخابی داشتیم که طی آن ۲۳ نفر از بهترین های ایران را دعوت کردیم. بچه ها بسیار پرتلاش در اردو حضور دارند و با حضور کره جنوبی این مسابقات دست کمی از قهرمانی جهان ندارد. با توجه به اینکه مسابقات در سال المپیک هم برگزار میشود همه تیم ها با آمادگی کامل می آیند تا خود را محک جدی بزنند. 

وی افزود: غیر از آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی شانس دیگری برای کسب سهمیه المپیک نداریم و پرونده ما بسته شده اما سجاد مردانی چون در رتبه هفتم وزن خود است در صورتی که یکی از شش نفر بالایی آسیب ببینند شانس حضور در المپیک خواهد داشت. از طرفی با توجه به دوپینگ سازمان دهی شده کشور روسیه شاید نفر این کشور هم در المپیک شرکت نکند که در این صورت باز هم شانس سجاد بالا می رود.

عسگری تاکید کرد: مسابقات قهرمانی آسیا امتیازی برای کسب سهمیه المپیک در قسمت مردان ندارد اما با توجه به اینکه تا یک ماه قبل از المپیک رنکینگ ها محسوب و سیدبندی ها مشخص می شود باید رنکینگ خود را حفظ کنیم تا قرعه مناسبی در مسابقات المپیک داشته باشیم. 

او در خصوص حمایت ها از تیم تکواندو در مسیر المپیک و شانس مدال آوری در این مسابقات گفت: توقع داریم توجه ویژه ای به رشته های مدال آور در المپیک شود که فکر می کنم هنوز این اتفاق کامل نیفتاده است. قطعا از اشتباهات المپیک ریو درس هایی گرفتیم که سعی می کنیم در توکیو تکرار نکنیم تا با دست پر و مدال برگردیم. 

عسکری در پایان گفت: از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تشکر می کنم و امیدوارم توجه بهتری به تکواندو شود تا این بچه ها که از جان مایه میگذارند و دغدغه خاطری برای حضور در اردوها نداشته باشند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::