شما اینجا هستید

اخبار برتر » حضور در تیم پناهنگان تنها شانس علیزاده برای رسیدن به توکیو | کلاه گشاد برای کیمیا

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ کیمیا علیزاده همچنان در صدر اخبار قرار دارد. او که با اعلام حضورش در یک کشور اروپایی خبر ساز شده بود، این بار با حضور در یک کنفرانس خبری در آلمان خبر ساز شده است. او باز هم تاکید کرده که تصمیم دارد که در این کشور مسیر پیشرفت خود در ورزش را ادامه بدهد و به مدال جهان و المپیک باز هم دست پیدا کند.


این اظهارات باعث شد تا یکبار دیگر نام کیمیا بر سر زبان ها بیافتد و باز هم این سئوال مطرح شود که واقعا کیمیا می تواند به المپیک توکیو برسد یا نه؟ آیا او به این زودی ها می تواند برای کشور دیگری مسابقه بدهد و یا اینکه اصلا با مصدومیت کهنه ای که او دارد این امکان برایش وجود دارد که بتواند باز هم به سطح اول تکواندوی دنیا برسد؟ می توان برای تمامی این سئوال ها جواب پیدا کرد اما اگر فرض بر این باشد که تمام این سئوال ها یک جواب مشترک داشته باشد و آن هم کلمه نه باشد، آیا نباید به این انتشار این اظهارات از سوی کیمیا شک کرد؟

حتما او بهتر از کسی از وضعیتی که در آن قرار دارد، مطلع است و با توجه به شرایطی که دارد او آگاهانه درباره وضعیت خودش حرف می زند. در چنین شرایطی چه برداشتی می توان از حرف های او داشت؟ او چرا این حرف ها را می زند آیا می خواهد فقط دست به یک فضا سازی رسانه ای بزند با به دنبال خوش رقصی برای دیگران است؟
حالا می توان به سئوال های بالا جواب داد. اولین موضوع این است که کیمیا در رنکینگ فدراسیون جهانی در شرایطی قرار ندارد که بتواند به سهمیه المپیک برسد و این کار برای او تمام شده است. او اگر می خواهد به سهمیه برسد باید به فکر راه های دیگر باشد که حضور در مسابقات قهرمانی قاره ای یکی از این راه ها است اما او در این بخش یک مشکل بزرگ دیگر هم دارد و آن این است که نمی تواند در ترکیب کشور دیگری حضور داشته باشد.

کیمیا برای حضور در زیر پرچم آلمان برای شرکت در مسابقات بین المللی نیاز به رضایتنامه از فدراسیون تکواندو دارد که از سوی این فدراسیون به او داده نشده و در چنین وضعیتی او سه سال حق حضور در هیچ کشور دیگری ندارد. بنابراین قصه حضور در ترکیب تیم ملی آلمان برای کیمیا تا سه سال آینده منتفی است و با توجه به قوانینی که در این بخش وجود دارد در صورتی که هر اتفاقی که رخ بدهد می توان از مراجع بین المللی این داستان را پیگیری کرد.

ضمن اینکه کیمیا علیزاده از ناحیه پاشنه پا دچار مصدومیت سختی است که به این سادگی ها رفع نمی شود و همین عامل باعث شده تا او بعد از ریو نتواند روند رو به رشدی داشته باشد. آخرین موفقیت کیمیا در عرصه تکواندو مربوط به چهارسال پیش است و بعد از آن به دلیل مصدومیت شدید از تکواندو فاصله گرفت. چندین بار پزشکان و حتی مربیان او به طور غیر رسمی دوران حرفه ای کیمیا را تمام شده اعلام کردند.
حالا فرض بر اینکه در آلمان معجزه رخ داد و کیمیا سلامتی خود را به دست آورد، او که چهار سال از دنیای حرفه ای فاصله گرفته و با توجه به وضعیتی که برایش رخ داده چند سال نیاز دارد تا بتواند به دوران اوج خود برگردد و بشود همانی که مدال المپیک را کسب کرد؟

فرض بر اینکه به طرز معجزه آسایی به اوج آمادگی هم رسید، کی و کجا می خواهد مسابقه بدهد؟ در صورت رفع مصدومیت کیمیا و بازیابی سلامتی ، او تنها یک شانس برای حضور در المپیک دارد؛ حضور در ترکیب تیم پناهنگان و زیر پرچم IOC که این کار هم نیاز به وایلد کارت دارد که آیا این مجوز به او داده می شود یا نه؟ کیمیا این همه دردسر را برای خودش به جان خریده فقط برای اینکه در تیم پناهندگان مسابقه بدهد؟ این به نظر یک شکست برای کیمیا است.

او اگر به دنبال زندگی در اروپا بود، خیلی راحت تر از این شرایط برایش فراهم می شد چرا که قهرمان جهان و المپیک بود و به راحتی می توانست اقامت بگیرد، آیا ارزش داشت که او بخواهد به خاطر گرفتن یک ویزا این چنین بخش عمده ای از داشته های خود را از دست بدهد؟

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::