شما اینجا هستید

اخبار برتر » ذوالقدری: رقابت در ایران خیلی سخت است | دولت ایران از کیمیا حمایت می‌کرد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از خبرگزاری تسنیم، فرزاد ذوالقدری، کاپیتان سابق تیم تکواندوی نوجوانان ایران و نایب‌قهرمان مسابقات دانشجویان جهان که قصد دارد در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای بلغارستان به روی شیاپ‌چانگ برود، می‌گوید این حرکت او ارتباطی به سیاست ندارد و تنها جهت بالا بردن شانس موفقیت خود دست به چنین کاری زده است.

این تکواندوکار ۲۷ ساله پس از تمرین با تیم ملی تکواندو بلغارستان در شهر صوفیه در گفت‌وگو با خبرگزاری «رویتز» گفت: ایران کشور من است و آن را دوست دارم، اما رقابت در ایران خیلی سخت است و من با حضور در بلغارستان شانس بهتری برای تحقق رویاهایم دارم. تکواندو ورزشی فوق‌العاده محبوب در ایران است و یک میلیون تکواندوکار در آنجا وجود دارند که همین کار را واقعاً دشوار می‌کند.

اسلاوی بینف، رئیس فدراسیون تکواندو بلغارستان هم با اشاره به اینکه این فدراسیون برای در اختیار داشتن فرزاد ذوالقدری با فدراسیون تکواندوی ایران به توافق رسیده است، اظهار داشت: فرزاد به زودی تابعیت بلغارستان را خواهد گرفت، احتمالاً تا دو هفته دیگر این اتفاق خواهد افتاد و ما واقعاً امیدواریم که او سهمیه حضور در بازی‌های المپیک را کسب کند. من فکر می‌کنم ذوالقدری حتی می‌تواند برای بلغارستان مدال‌آوری کند. فرزاد تنها یک تکواندوکار سطح بالا نیست که تیم ما را قویتر می‌کند، بلکه انسانی فوق‌العاده و ورزشکار بسیار منضبطی است که باعث ارتقای سطح کیفی تمرینات ما هم می‌شود.

خبرگزاری «رویترز» نوشت؛ فدراسیون تکواندوی ایران در این باره اظهارنظری نکرده است.

ذوالقدری که در مسابقات جام‌جهانی ۲۰۱۵ در مکزیک مدال نقره و در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۰۹ هم مدال برنز را از آن خود کرد، قرار است در تورنمنت‌هایی در اسلوونی، آلمان، بلغارستان و بلژیک به منظور بخشی از فرآیند آماده‌سازی خود جهت حضور در مسابقات انتخابی المپیک اروپا در ماه آوریل در میلان، شرکت کند.

فرزاد ذوالقدری با اشاره به مهاجرت اخیر کیمیا علیزاده (او انگیزه‌اش را از این مهاجرت سیاسی جلوه داده بود) اظهار داشت: این انتخاب علیزاده بود. من نمی‌دانم که چرا او تصمیم به ترک ایران گرفت. علیزاده ورزشکار بسیار محبوبی در ایران بود و دولت ایران هم از او حمایت می‌کرد. مایلم بگویم که آمدن به بلغارستان ارتباطی به سیاست ندارد. من تنها یک ورزشکار هستم و به اینجا آمدم چون می‌خواهم موفق باشم. مایلم بگویم این مهمترین تصمیمی بود که تاکنون گرفته‌ام. من این تصمیم را به این خاطر گرفتم چون تکواندو زندگی من است.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا بلغارستان را برای این کار انتخاب کرد، گفت: من به کشورهای زیادی در اروپا رفته‌ام، اما بلغارستان برایم ایده‌آل‌تر به نظر آمد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::