شما اینجا هستید

اخبار برتر » توضیحات سرمربی تیم ملی در خصوص نحوه انتخاب مسافران اعزامی قهرمانی آسیا

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فریبرز عسکری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی تکواندو برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: در جلسه کادرفنی تیم ملی تکواندو با هادی ساعی، مدیرفنی تیم ملی تکواندو کشورمان قرار شد مسابقات المپیک برای ما در اولویت باشد و برهمین اساس شرایط ملی‌پوشان المپیکی را در ادامه مسیر در اولویت قرار دادیم.

وی تصریح کرد: همچنین عملکرد ملی‌پوشان را در دو ساله گذشته روی کاغذ آوردیم و عملکرد آنها را در لیگ مدنظر قرار داریم. با این اوصاف قرار شد در وزن دوم، چهارم و هشتم مسابقات انتخابی نداشته باشیم و آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی و سجاد مردانی برای کسب امتیاز در ترکیب اصلی تیم قرار بگیرند و شرایط خود را در رنکینگ المپیک بهبود و یا حفظ کنند.

سرمربی تیم ملی تکواندو خاطرنشان کرد: از طرفی در هفته گذشته مسابقات لیگ برتر تکواندو، آرمین هاد‌ی‌پور حریف مستقیم خود محمد صادق دهقانی را که در انتخابی اول شده بود، شکست داد. در وزن پنجم نیز برای امیر محمد بخشی به خاطر اینکه در هفته آخر لیگ مقابل حریف مستقیم خود مهدی عابدینی با اختلاف بالا به برتری رسیده بود، صلاح ندیدیم مسابقه انتخابی برگزار کنیم.

عسکری در خصوص دیدار انتخابی فرزان عاشورزاده و سروش احمدی در وزن سوم گفت: این مسابقه با حضور حافظ مهدوی، سیروس رضایی، حمید اسدالهی، رحیم صفایی و  نوشادی که از بهترین داوران ایران هستند و با هوگوهای KP که در مسابقات قهرمانی آسیا مورد استفاده خواهد گرفت، برگزار شد و در نهایت سروش احمدی با شکست عاشورزاده به عنوان ملی‌پوش وزن سوم انتخاب شد. در دیگر دیدار این وزن سینا بهرامی نیز امیرحسین خانلو را شکست داد.

وی تصریح کرد:در وزن هفتم نیز محمدرضا خانی موفق به برتری مقابل نیما مهرعلی شد، اما با توجه به قوانین اتحادیه تکواندو آسیا مبنی بر حضور هر تیم در ۶ وزن و طبق تصمیم کادرفنی قرار شد در اوزان اول و ششم نماینده‌ای نداشته باشیم. با توجه به این شرایط، آرمین هادی‌پور در وزن دوم، سروش احمدی در وزن سوم، میرهاشم حسینی در وزن چهارم، امیر محمد بخشی در وزن پنجم، مهران برخورداری در وزن هفتم و سجاد مردانی در وزن هشتم ترکیب تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا خواهد بود.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص وضعیت سعید رجبی گفت: ما یک تیم دیگر در مسابقات قهرمانی آسیا خواهیم داشت که از نفراتی تشکیل شده است که سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا را کسب کردند. سعید رجبی با توجه به شکست مقابل سجاد مردانی در دیدار نهایی مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی و کسب مدال نقره ین مسابقات مجوز حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا را دریافت کرده است و در قالب تیم دوم کشورمان در این مسابقات حضور خواهد داشت.

عسکری در مورد وضعیت فرزان عاشورزاده عنوان کرد: فرزان عاشورزاده در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی به مدال طلای وزن دوم دست یافت، اما متاسفانه با توجه به تغییر وزن و شکست در مسابقات انتخابی دیگر نمی‌تواند در این مسابقات حضور داشته باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::