شما اینجا هستید

اخبار برتر » شروع خوب در ترکیه، نوید بخش درخشش بانوان در ۲۰۲۰

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، تورنمنت بین المللی ترکیه در حالی به پایان رسید که دختران تکواندو کشورمان موفق به کسب ۲ مدال طلا و ۵ برنز در این رویداد شدند.

 این اولین رویداد رسمی و بین المللی در سال ۲۰۲۰ برای بانوان تکواندو بود که شاید کسب ۷ مدال در اولین تورنمنت بین المللی نوید روزهای درخشان برای این تیم در این سال میلادی باشد. سالی مهم و پر حادثه برای تکواندوی بانوان که می‌تواند روزهای تاریخی را برای این رشته رقم بزند.

غزل سلطانی در وزن ۴۹- کیلوگرم، ناهید کیانی در وزن ۵۳- کیلوگرم، تینا مدانلو در وزن ۵۷- کیلوگرم، طیبه پارسا در وزن ۶۲- کیلوگرم، کیمیا همتی، ملیکا میرحسینی و یلدا ولی نژاد در وزن ۶۷- کیلوگرم و زینب اسماعیلی در وزن ۷۳- کیلوگرم تکواندوکاران کشورمان بودند. همچنین اکرم خدابنده نیز به صورت شخصی برای حضور در این رقابت‌ها اقدام کرده بود.

در پایان این رقابت‌ها هم غزل سلطانی و ناهید کیانی صاحب ۲ مدال طلا شدند و تینا مدانلو، طیبه پارسا ، یلدا ولی نژاد، زینب اسماعیلی و اکرم خدابنده ۵ مدال برنز به دست آوردند که می‌تواند کارنامه خوبی برای تیم ایران باشد. تیم ایران با ۹ تکواندوکار راهی این مسابقات شده بود که صاحب ۷ مدال شدند و این تقریبا نشان از یک موفقیت ۱۰۰ درصدی دارد. تورنمنت ترکیه G 1 بود و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۱۰، ۶ و ۳٫۶۰ امتیاز تعلق گرفت تا بتوانند رنکینگ خود را افزایش بدهند.

تیم بانوان ماه آینده باید به مسابقات قهرمانی آسیا برود و بعد از آن‌هم باید در مسابقات گزینشی قاره‌ای برای کسب دو سهمیه حضور در بازی‌های المپیک تلاش کند. کار بسیار سخت و دشواری که خروج با موفقیت از آن شاید به تصور خیلی‌ها به این سادگی‌ها ممکن نباشد اما حالا همین حضور در تورنمنت ترکیه می‌تواند نوید بخش موفقیت‌های خوب در آینده باشد. نوید خوب برای رقم زدن روزهای مهم و تاریخی و ثابت کردن توانایی‌های فوق العاده که در این بخش وجود دارد. شاید الان بهترین فرصت برای استعدادهای بانوان تکواندوکار باشد که ثابت کنند که این ورزش در یک نفر خلاصه نشده و قرار نیست که با رفتن آن یک نفر همه چیز در این رشته تعطیل شود.

سال ۲۰۲۰ میلادی برای بانوان تکواندو می‌تواند یک سال فوق‌العاده نام بگیرد. حضور در مسابقات گزینشی و کسب سهمیه بازی‌های المپیک و حضور در توکیو می‌تواند یک موفقیت تاریخی برای این رشته را رقم بزند و از همه مهمتر این‌که ثابت کند این رشته نفرات دیگری را هم دارد که بتوانند قدم در مسیر موفقیت بگذارند. اتفاقی که شاید با توجه به این‌که مسابقات گزینشی قاره‌ای است و در سطح آسیا برگزار می‌شود، خیلی هم دور از دسترس نباشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::