شما اینجا هستید

اخبار برتر » بسحاق: المپین‌های دنیا تا یک ماه قبل از رقابت‌های المپیک در مسابقات متعددی حضور دارند|امیدوار به تکرار قهرمانی تکواندو ایران در آسیا هستیم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، علی محمد بسحاق در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص مشخص شدن ترکیب تیم ملی تکواندو اظهار داشت: اردوی تیم ملی با حضور ۲۳ نفر از مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم‌های ملی، از ابتدای بهمن ماه آغاز شد. برای انتخاب ترکیب تیم ملی، اوزان المپیکی دوم، چهارم و هشتم را به دلیل تاثیر کسب امتیازات مسابقات قهرمانی آسیا در رنکینگ این نفرات بدون برگزاری مسابقه انتخابی فیکس کردیم.

وی تصریح کرد: در وزن پنج امیرمحمد بخشی با حریف مستقیم خود در تیم ملی در رقابت‌های لیگ مبارزه کرد و با برتری فیکس تیم ملی شد. در وزن سوم سروش احمدی و فرزان عاشورزاده برای فیکس شدن در ترکیب تیم ملی در مبارزه انتخابی شرکت کردند که این مسابقه با برتری احمدی به پایان رسید. در همین وزن، سینا بهرامی و امیرحسین خانلو سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را از مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی دریافت کرده بودند.

مربی تیم ملی تکواندو افزود: بر همین اساس  بهرامی و خانلو در مبارزه انتخابی شرکت کردند که سینا بهرامی به پیروزی رسید. در وزن ششم نیز مهران برخورداری در مسابقات لیگ موفق به برتری مقابل عرفان حیدری شد تا  فیکس تیم ملی شود و در اوزان اول و هفتم نیز با توجه به اینکه تنها در ۶ وزن می‌توانستیم در مسابقات حضور داشته باشیم، نماینده‌ای نخواهیم داشت.

بسحاق در خصوص عدم حضور فرزان عاشورزاده در قالب تیم دوم در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: فرزان عاشورزاده در وزن دوم موفق به کسب سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا شده بود، اما با انصراف از حضور در این وزن تصمیم گرفت در رقابت‌های انتخابی در وزن سوم حضور داشته باشد و شانس حضور در وزن دوم را از خود گرفت.

مربی تیم ملی تکواندو در خصوص نگرانی بابت مصدومیت ملی‌پوشان المپیک در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: آسیب دیدگی در ورزش تکواندو اجتناب ناپذیر است و اگر بخواهیم اینگونه فکر کنیم اصلا نباید مسابقه بدهیم. در حال حاضر رقبای ما نیز برنامه‌ریزی کردند در مسابقات حضور داشته باشند و مطمئن باشید المپین‌های دنیا تا یک ماه قبل از رقابت‌های المپیک در مسابقات متعددی حضور خواهند داشت.

بسحاق در خصوص شانس قهرمانی تیم ملی تکواندو در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: شرایط تیم ما خوب است، اما باید ببنیم کره‌جنوبی به عنوان رقیب اصلی ما با چه نفراتی در این رقابت‌ها حضور داشته باشد. ما امیدوار هستیم قهرمانی‌های گذشته تکواندو ایران را تکرار کنیم و برای این مهم نیز تلاش خواهیم کرد. تیم ما نسبت به دوره گذشته بهتر شده است و امیدوارم نتیجه دلخواهمان که قهرمانی آسیا است را دوباره تکرار کنیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::