شما اینجا هستید

اخبار برتر » قهرمانی آسیا | گام بلند پاراتکواندوکاران برای کسب ششمین جام قهرمانی

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، ترکیب تیم ملی پاراتکواندو کشورمان به منظور حضور در ششمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ – لبنان مشخص و اعلام شد.

ششمین دوره مسابقات پاراتکواندو قهرمانی آسیا، ۱۲ اسفندماه سال جاری در بیروت لبنان برگزار می شود و تیم ملی پاراتکواندوی ایران مدافع عنوان قهرمانی برای حضور در این مسابقات راهی بیروت می‌شود تا بتواند از عنوان قهرمانی خود در دوره گذشته این مسابقات دفاع کند. تیمی شایسته که توانمندی خود را بیش از این نیز بارها با درخشش در مسابقات مهم به همگان ثابت کرده است.

هدایت این تیم برعهده مربی کاربلد و جوان تکواندو یعنی پیام خانلرخانی به عنوان سرمربی است که تصمیم گرفته تا تیم خود را با بهترین نفرات برای این رقابت‌ها انتخاب کند و بهترین نتیجه را هم مانند دوره قبلی این مسابقات به دست بیاورد. مهدی احمدی نیز مربی تیم است.

مهدی پوررهنما، اصغر عزیزی، حامد حق شناس، سعید صادقیان پور و مهدی بهرامی اذر ترکیب پنج نفره تیم ایران را تشکیل می‌دهند که برای رسیدن به عنوان قهرمانی باید تلاش کنند.

تیم ملی پاراتکواندو دو سهمیه حضور در بازی‌های پارالمپیک توکیو را تو سط مهدی پوررهنما و اصغر عزیزی به دست آورده که با اتکا بر همین دو قهرمان شایسته خود به دنبال ایستادن بر سکوی قهرمانی در آسیا هم است.

مهدی پوررهنما در وزن ۷۵- کیلوگرم کلاس ۴۴ k که تاکنون ۸ مدال طلای جهان و آسیا را در کارنامه دارد و آخرین عنوان او هم مربوط به مسابقات آسیایی بود که توانست مدال طلا کسب کند. او در حال حاض شاخص ترین تکواندوکار ایران است.

پوررهنما اولین پاراتکواندوکاری که توانست سهمیه حضور در پارالمپیک را بدست آورد همواره یکه تاز وزن خود بود و در رده نخست جای داشت اما با توجه به اینکه بعد از رقابت‌های آسیایی ۲۰۱۹ در هیچ رویدادی شرکت نکرده است در حال حاضر در رده سوم رنکینگ فدراسیون جهانی قرار دارد اما در مسابقات قهرمانی آسیا می‌تواند امتیاز خود را افزایش داده و به صدر جدول بازگردد.

دیگر نماینده ایران در پارا تکواندو آسیا، اصغر عزیزی در وزن ۷۵+ کیلوگرم کلاس ۴۴ است. او از میانه به تیم ملی رسیده و دارنده مدال‌های رنگارنگ مسابقات مختلف آسیایی و جهانی است. وی با تلاش و همتی که به خرج داد و با قرار گرفتن در رده چهارم رنکینگ فدراسیون جهانی توانست دومین سهمیه پاراتکواندو در بازی‌های پارالمپیک را برای ایران کسب نماید و حالا حالا می‌خواهد مدال نقره ۲۰۱۸ خود در قهرمانی آسیا دوره گذشته را به طلا تبدیل کند. 

حامد حق‌شناس دیگر نماینده ایران در وزن ۷۵+ کیلوگرم و کلاس ۴۴ است که سال گذشته هم مدال طلای خود را در یک فینال تمام ایرانی برابر اصغر عزیزی دیگر نماینده ایران به دست آورد. حق شناس که از سال ۲۰۱۸ در رنکینگ فدراسیون جهانی قرار گرفته اما توانسته رده چهاردهم رنک را به خود اختصاص دهد و می‌تواند یکی از شانس‌های کسب مدال مدال طلای آسیا باشد.   

سعید صادقیان‌پور پاراتکواندوکار وزن ۶۱- کیلوگرم (K42) ایران دیگر عضو تیم ایران در این مسابقات است. او سال گذشته به عنوان قهرمانی در آسیا رسیده و حالا در رنکینگ در رده دوم قرار گرفته است. او هم به دنبال رسیدن به مدال طلا است و باید تلاش کند که بتواند طلای سال گذشته خود را تکرار کند.

مهدی بهرامی اذر آخرین عضو تیم ملی است. تکواندوکار کرمانشاهی که در وزن  75+ کیلوگرم (K43) در رده دوم رنکینگ فدراسیون جهانی قرار دارد.

تیم‌ملی پارا تکواندوی ایران در دوره قبل این رقابت‌ها مقتدرانه عنوان قهرمانی را به نام خود ثبت کرد تا پنجمین کاپ قهرمانی قاره کهن در انحصار پاراتکواندوکاران ایرانی باقی بماند. حالا این تیم به دنبال کاپ قهرمانی ششمین دوره هم است که بدون شک با همت و غیرت ورزشکاران پارا دور از دسترس نیست.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::