شما اینجا هستید

اخبار برتر » یاسایی: قهرمانی آسیا فرصت مناسبی برای اثبات شایستگی دختران تکواندو است|کسب سکو در میان مدعیان آسیایی کار سختی است

Rate this post

آزاده یاسایی کارشناس تکواندو کشورمان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص حضور تیم‌ملی در تورنمنت ترکیه پیش از مسابقات آسیایی گفت: قطعا قبل از شرکت در رویدادهای مهم آسیایی و جهانی، حضور در تورنمنت‌های بین‌المللی به منظور آماده سازی بیشتر و کسب تجربه ورزشکاران تاثیر گذار است و دختران تکواندو توانستند در ترکیه عملکرد خوبی از خود نشان بدهند.

یاسایی افزود: انتخاب تورنمنت‌ها با توجه به آمادگى بازیکن، سیاست و برنامه ریزی کادرفنی تیم متفاوت است چرا که بعضى از مربیان مسابقات G1 را انتخاب می‌کنند و بعضى هم ممکن است G2 را در دستور کار خود قرار دهند.

وی در خصوص تاثیر کسب مدال بر انگیزه تکواندوکاران گفت: بدست آوردن مدال در تورنمنت‌ها برای ورزشکاران احساس اعتماد به نفس را به همراه می‌آورد و در روند پیشرفت آنها تاثیر گذار است. کادر فنی می‌تواند با مدیریت خوب روی تکواندوکاران، از تجربه به دست آمده بیشترین بهره‌وری را داشته باشد.

یاسایی ادامه داد: مسابقات قهرمانی آسیا فرصت مناسبی است تا دختران تکواندوکار ایران بتوانند پتانسیل و تکنیک‌ها را به نمایش بگذارند و شایستگی‌های خود را اثبات کنند.

مربی سابق تیم ملی تکواندو عنوان کرد: چندین دوره است که دختران تکواندو کشورمان موفق به کسب مدال طلا در رقابت‌های آسیایی نشده‌اند. امیدوارم تکواندوکاران آینده دار و جویاى نامِ تیم ملى ایران در این دوره از مسابقات تلاش خود را در راه رسیدن به مدال طلا به سرانجام برسانند و نتایج درخشانی را رقم بزنند. کسب سکو در میان مدعیان آسیایی کار سختی است و اصلا قابل پیش بینى نیست که چه نتایجی رقم‌ می‌خورد اما برای ملی پوشان ایران آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.  

وی در خصوص مسابقات قاره‌ای کسب سهمیه المپیک گفت: باید دید در کدام وزن‌ها تکواندوکاران مطرح آسیا از طریق سیستم رنکینگ سهمیه  کسب کرده‌اند و بعد از آن با توجه به پتانسیل هوگوپوشان، نفراتی که شانس بیشتری دارند اعزام شوند که بدون شک تاکنون کادرفنی این موارد را بررسى کرده اند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::