شما اینجا هستید

تیتریک » وطنی: افتخارم این است که به عنوان یک ایرانی مبارزه می‌کنم | آرزوی هر ورزشکاری کسب مدال المپیک است
گروه : تیتریک , خبر , گفتگو

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، میلاد وطنی نخستین تکواندوکار لژیونر ایرانی است که در امارات و برای این کشور مبارزه می‌کند، او از سال ۲۰۱۴ در این کشور حضور پیدا کرده و با توجه به کسب افتخاراتی که برای تکواندو باشگاهی این کشور به ارمغان آورده است اکنون از جایگاه ویژه ای در این کشور برخوردار است.

وطنی در خصوص حضور در تورنمنت فجیره در گفتگو با خبرنگار تکواندو پلاس گفت: این رقابت‌ها با گرید ۲ از درجه اهمیت بالایی برخوردار بود و هر ورزشکاری در راستای کسب امتیاز و رسیدن به المپیک در این مسابقات حضور پیدا می‌کند. من دو کد گلوبال ایران و امارات را دارم اما ترجیح دادم در این رویداد با پرچم ایران مبارزه کنم. مسابقات دیگری هم پیش‌رو دارکه در آنها نیز با نام ایران شرکت خواهم کرد.

او در ادامه افزود: با وجود اینکه ۶ سال است در کشور امارات تکواندو را بدون هیچ مشکلی پیگیری می‌کنم اما اولویت من حضور با پرچم ایران در هر میدانی خواهد بود و افتخارم این است که به عنوان یک ایرانی مبارزه می‌کنم.

وطنی گفت: راه رسیدن به المپیک از تیم‌ملی تکواندو ایران برای من خیلی سخت است اما بعد از مشاوره‌هایی که از سوی خانواده و دوستان به من شد و با علاقه خودم ترجیح دادم تا با کد گلوبال ایران در مسابقات شرکت کنم. البته در مسابقات باشگاهی مثل جام باشگاه‌های آسیا و یا تورنمنت‌هایی که از طرف تیم باشگاهی در امارات اعزام می‌شوم با پرچم این کشور شرکت می‌کنم.

او در پاسخ به این سوال که با این حساب فرصت حضور در المپیک رو‌ از دست می‌دید؛ ارزش نداره از طریق امارات اقدام کنید؟ به هرحال مدال المپیک ارزوی هر ورزشکاری است. گفت: بله موافقم، آرزوی هر ورزشکار کسب مدال در المپیک است اما به نظر من ارزش و اعتقادات انسان بالاتر از کسب مدال و حضور در هر میدانی است و من راه دوم را انتخاب کردم.

لژیونر تکواندو با اشاره به حضور یعقوبی در تورنمنت فجیره گفت: او با تیم باشگاهی پلیس امارات شرکت کرد و نمی‌توان گفت زیر پرچم امارات است. از اینکه چطور ثبت نام کرده و با چه کد گلوبالی حضور داشت، بی اطلاع هستم اما مطمئنم که به تیم‌ملی امارات ملحق نمی‌شود.

او با اشاره به آسیب خود افزود:  ۱۶ روز قبل از مسابقات فجیره در حین تمرینات مچ پای راستم آسیب دید و با چند جلسه فیزیوتراپی  و درمان کوتاه کمی بهتر شد اما در این تورنمنت بعد از بازی اولم با هند با توجه به اینکه احساس درد کردم و اصلا نمی‌توانستم به خوبی مبارزه کنم برای جلوگیری از تشدید آسیب در راند دوم بازی با قزاقستان انصراف دادم. تشخیص پزشک کشیدگی رباط است که بعد از استراحت ۱۵ روزه و فیزیوتراپی درمان خواهد شد.

وطنی در واکنش به مهاجرت اخیر تکواندوکاران گفت: متاسفم که خیلی از ورزشکاران فکر می‌کنند بیرون از ایران شرایط گل و بلبل است. تکواندو ایران یکی از قطب‌های این رشته است و درسته شاید در بعضی موارد از ورزشکاران حمایت آنچنانی که که ما توقع داریم وجود ندارد اما این دلیل نمی‌شود که کسی خاک، پرچم و ملیت خود را به هیچ و پوچ بفروشد. من همیشه از خودم سوال کردم که اگر بتوانم زیر پرچم کشور دیگری مدال المپیک بگیرم از ته قلبم راضی هستم!؟

او اینطور ادامه داد: ورزشکارانی برای زندگی و آینده خود می‌‌روند و هر کسی می‌تواند برای زندگی شخصی‌اش تصمیم بگیرد مثل دوست خوبم مهدی خدابخشی یا اشخاصی دیگر اما کسی که تنها برای تکواندو خارج شود و صحبت هایی هم در ادامه  مهاجرت خود مطرح کند بی انصافی است.

لژیونر تکواندو در پایان صحبت‌های خود گفت: از خانواده خود که در این سال‌ها من را حمایت کردند تشکر می‌کنم و همچنین از استادم علی برزگری که راه و رسم زندگی را به من آموخت سپاسگزارم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::