شما اینجا هستید

اخبار برتر » تعویق لیگ های تکواندو، تدبیر یا تقصیر

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، با نزدیک شدن به پایان سال رفته رفته بر حساسیت لیگ های برتر تکواندو در هر دو بخش بانوان و آقایان افزوده می شود و تیم ها به دنبال دروی محصول خود از زمین تکواندو هستند. از این رو سازمان لیگ فدراسیون تکواندو سعی کرد با وجود تمام اتفاقات غیر مترقبه و تعطیلی های ناخواسته برنامه ریزی خود را با کمترین تغییر اجرا کند تا لیگ ها تا پایان سال به اتمام برسد.

اما انگار امسال همه چیز دست به دست هم داده تا سازمان لیگ نتواند برنامه های خود را اجرا کند. تغییر زمان مسابقات قهرمانی آسیا از فروردین به اسفندماه و تداخل برنامه های آماده سازی تیم ملی با مسابقات لیگ از مهمترین دغدغه های تکواندو در روزهای اخیر بوده است.

در این بین باشگاه های حاضر در لیگ نیز حاضر به استفاده از بازیکنان ذخیره در مسابقات نبوده و حساسیت مسابقات را توجیه این امر می دانند. موضوعی که به خصوص در بخش بانوان باعث تشدید آسیب دیدگی ورزشکاران و محروم شدن تیم ملی در استفاده از آنها شده است.

در آخرین بخشنامه ارسالی فدراسیون مسابقات تیم های کن و فتح صدر البرز در هفته های ۴ تا ۶ دور نهایی لیگ کوثر با توجه به دارا بودن چند ملی پوش در ترکیب خود به تعویق افتاد و اعلام شد که مسابقات هفته های باقی مانده در دو روز متوالی در روزهای ۲۳ و ۲۴ اسفند برگزار می گردد. تصمیمی تامل برانگیز که با توجه به باقی ماندن بیش از ۱۶ روز تا مسابقات قهرمانی آسیا به نظر بر خلاف آیین نامه لیگ و جهت همکاری با تیم ملی گرفته شده است.

اما این موضوع هم مطرح می شود که با برنامه جدید اعلام شده، ورزشکار چطور می تواند تنها بعد از چند روز پس از بازگشت از مسابقات آسیایی و تورنمنت لبنان دوباره وزن کم کند و مسابقه دهد؟ آیا این نوع برنامه ریزی منجر به آسیب دیدگی ملی پوشان نخواهد شد؟ ملی پوشانی که کمتر از یکماه بعد باید در مسابقات کسب سهمیه به روی شیابچانگ بروند!

با وجود انتقاداتی که وارد است، شاید مقصر جلوه دادن سازمان لیگ در این اتفاقات به دور از انصاف باشد و برای قضاوت باید نقش کادرفنی تیم های ملی و باشگاه های حاضر در لیگ را نیز پررنگ دانست. اما حال که توپ در زمین سازمان لیگ است،مدیر جوان این سازمان باید به گونه ای تدبیر کند که تقصیرها بر گردنش نیفتد.‌

✍ امیر حسین ملکی

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::