شما اینجا هستید
اخبار برتر » دلیل یوسف کرمی برای حضور در تیم ملی تکواندوی کرواسی

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس به نقل از اسپورت، یوسف کرمی دارنده یک مدال برنز المپیک و دو طلا و دو برنز جهان در ایران محبوبیت بالایی دارد. در ایران و در محل زادگاهش یک سالن به نام او وجود دارد.

 یوسف کرمی ۳۷ ساله ، یکی از بهترین ورزشکاران ایرانی در تمام دوران، یکی از بهترین تکواندوکاران جهان و در عین حال یکی از مربیان خوب در جهان است. از سال ۲۰۱۷ وی عضو کمیته ورزشکاران WT (فدراسیون بین المللی تکواندو) شد. یوسف کرمی مدتی است ساکن زاگرب است! وی پیشنهاد چینی ها را بخاطر حضور در کرواسی رد کرد. 

کرمی درباره حضور در کرواسی گفت: کرواسی کشوری است که در تکواندو پتانسیل دارد. پروژه های من بلند مدت است ، شرایط من طوری است که اینگونه کار می کنم. در تنها شش ماه، من نمی‌توانم به آنچه می‌خواهم برسم. من چندین پیشنهاد برای مربیگری داشتم و خیلی از کشورهای نزدیک ایران که در واقع همسایه ایران هستند پیشنهاد دادند. وقتی از دوستانم پرسیدم کدام کشور پتانسیل بیشتری در تکواندو دارد، همه به من گفتند کرواسی و این طور شد که تصمیم به حضور در این کشور گرفتم. 

او در ادامه صحبت های خود گفت: کرواسی همیشه در بخش زنان در تکواندو سرآمد بوده و سال ۲۰۰۷ بالاخره یک تکواندوکار خوب مرد در این کشور دیدم. فیلیپه گرگیچ که در جام جهانی مدال طلا کسب کرد. یادم می‌آید زمانی که من تکواندو تمرین می کردم به ما می گفتند که هیچ کره ای در تکواندو شکست نمی خورد ولی الان می بینید که شرایط اینطور نیست. برای تیم مردان کرواسی نیز قطعا این شرایط نخواهد بود که درجا بزند، بلکه پیشرفت خواهد کرد.

کرمی درباره موفقیت ایران در رشته های رزمی اضافه کرد: رشته های رزمی در ایران طرفدار زیادی دارد و این به خاطر قدمتی است که از سالیان قبل وجود داشته است. در کل ایرانی ها در ورزش های انفرادی بسیار بیشتر از ورزش های تیمی موفق هستند. 

او در پاسخ به این سوال که خوب است در تکواندو یک ایرانی کروات ها را آموزش دهد ولی در فوتبال شرایط برعکس است، گفت: بله. چندین مربی کروات در فوتبال ایران فعالیت کردند و بسیار محبوب هستند. بلاژویچ، برانکو و کرانچار مربیان معروفی هستند و اخیرا اسکوچیچ نیز اضافه شده است. در ورزش مهم نیست سرمربی از کدام کشور است. مهم این است که دانش انتقال داده شود. 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::