شما اینجا هستید

اخبار برتر » کمرانی: برای اوزان حضور در کسب سهمیه المپیک به جمع بندی رسیده ایم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ مهرو کمرانی در گفت‌و‌گو با تسنیم، در خصوص مشخص شدن ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان برای مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: عملکرد نفرات در تورنمنت ترکیه برای ما خیلی مهم بود و ۵۰ درصد تصمیم‌گیری ما بعد از این مسابقات قطعی شد. فارغ از نتیجه‌گیری و کسب مدال، تورنمنت ترکیه کمک بزرگی به ما کرد تا ترکیبی را انتخاب کنیم که در مسابقات قهرمانی آسیا عملکرد خوبی داشته باشیم و بتوانیم شرایط را در بخش بانوان تغییر دهیم. 

وی افزود: ناهید کیانی، زهرا پوراسماعیل و طیبه پارسا سابقه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا دارند و تیم را ترکیبی از بازیکنان باتجربه‌ و جوانان با انگیزه مستعد تشکیل داده است. فکر می‌کنم بهترین ترکیب ممکن برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب شد.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که بهتر نبود که به جای حضور در تورنمنت G1 ترکیه، تیم ملی در تورنمنت G2 فجیره که به صورت همزمان با این مسابقات برگزار می‌شد، شرکت می‌کرد، گفت: زمانی که برای حضور در تورنمنت ترکیه اقدام کردیم، تورنمنت فجیره نیز در تقویم از گرید G1 برخوردار بود و سطح یکسانی با مسابقات ترکیه داشت و به نظر می‌رسد با عدم استقبال کشورها گرید این مسابقات تغییر کرد. برای ما مهم مسابقه و مبارزه بچه‌ها قبل از مسابقات قهرمانی آسیا بود و تا آخرین لحظات تعداد نفرات کمتری در فجیره حضور داشتند.

کمرانی خاطرنشان کرد: سطح فنی تورنمنت ترکیه خیلی بالاتر بود و می‌توان با مشاهده رنکینگ نفرات حاضر در این مسابقات به این مهم پی برد. یکی دیگر از دلایل ما برای حضور در ترکیه تمرین مشترک با تیم ملی این کشور بود که دقایق آخر این موضوع منتفی شد. با توجه به اینکه تعداد شرکت کنندگان مسابقات فجیره کمتر از ترکیه بود، کسب مدال در این مسابقات برای ما راحت‌تر بود، اما مسابقات ترکیه محک خیلی خوبی برای ما بود و متوجه شدیم در چه اوزانی مشکل داریم و فکر می‌کنم بهترین انتخاب را برای ترکیب تیم ملی داشتیم.

وی در خصوص اینکه  نفرات تیم چه زمانی برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره‌ای انتخاب خواهند شد، گفت: در حال حاضر می‌دانیم تقریبا چه نفراتی در این مسابقات حضور شرکت خواهند کرد، اما با این حال مسابقات قهرمانی آسیا بازخورد خوبی برای ما جهت انتخاب نفرات حاضر در کسب سهمیه المپیک و المپیک خواهد داشت. در حال حاضر به این نتیجه رسیدیم  در چه اوزانی در مسابقات کسب سهمیه حضور داشته باشیم، اما احساس می‌کنم اگر این نفرات را برای بعد از مسابقات قهرمانی آسیا اعلام کنیم بهتر است.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان در خصوص دلایل انتخاب نگار اسماعیلی در ترکیب مسابقات تیمی بانوان و تینا مدانلو در مسابقات میکس مشترک گفت: نمی‌خواهیم در اوزان پایین ناهید کیانی، غزل سلطانی و مهلا مومن‌زاده را زیاد بازی دهیم و به دنبال حفظ این نفرات هستیم. اگر در حال حاضر اسم ناهید کیانی در ترکیب مسابقات تیمی دیده می‌شود به خاطر تجربیات حضور در مسابقات تیمی دانشجویان جهان است، اما قطعا از او کمتر استفاده خواهیم کرد.

کمرانی ادامه داد: با توجه به این شرایط و حضور زهرا پوراسماعیل در وزن ۸۰ کیلوگرم، باید یک بازیکن سبک وزن در ذخیره داشته باشیم و وزن تیمی را متعادل کنیم. تینا مدانلو بازیکن بسیار جنگنده‌ای است که برای تیم میکس تیمی انتخاب شده و به دنبال این هستیم او را برای مسابقات میکس المپیک تست کنیم.  مدانلو بازیکنی دو پا و از سرعت خوبی برخوردار است، اما باید در مسابقات قهرمانی آسیا روی تشخیص ما مُهر تایید بزند.

وی در خصوص اینکه تیم تکواندو بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال طلا خواهد شد، گفت: تکواندو قابل پیش‌بینی نیست، اما فکر می‌کنم وضعیت ما نسبت به دوره‌های گذشته بهتر است. بازیکنان تیم فعلی کم حاشیه‌تر هستند و به خوبی می‌دانند برای چه هدفی در اردوی تیم ملی حضور دارند. ورزشکاران دختر در تکواندو و سایر رشته‌ها نسبت به پسران کمتر حرفه‌ای هستند و بعد از ازدواج کلا حرفه‌ای بودن خود را فراموش می‌کنند و این موضوع نیز تا حدودی طبیعی است.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان خاطرنشان کرد: امیدوارم نسبت به دوره‌های گذشته مسابقات قهرمانی آسیا یک پله بالاتر برویم و حتی روی سکو قرار بگیریم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::