شما اینجا هستید

اخبار برتر » انتخابات مجلس شورای اسلامی و حضور کیومرث هاشمی|امید به تنها شانس ورزش

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه هفته جاری برگزار می‌شود و نمایندگان جدیدی برای قانون گذاری وارد مجلس شورای اسلامی می‌شوند. یکی از وظایف مهم مجلس شورای اسلامی در راه قانون گذاری و اتخاذ راه‌کارهای مهم سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی است.

در این بین ورزش با توجه به جایگاهی که در میان مردم ایران دارد، باید در مجلس شرای اسلامی هم بتواند تکیه گاه مهمی را داشته باشد و بتواند برای رفع مشکلات اساسی که دارد، راه و چاره‌ای بیاندیشد. به همین دلیل همیشه مهم بوده که جامعه ورش بتواند در انتخابات یک نماینده داشته باشد و گزینه خود را راهی مجلس شورای اسلامی کند تا بتواند در تصمیماتی که برای ورزش اتخاذ می‌شود، نقش مهمی را ایجاد کند و دغدغه‌های جامعه ورزش را داشته باشد.

به همین دلیل هم درادوار گذشته مجلس شورای اسلامی هم ورزش نمایندگانی را داشته به طور مثال احمد ناطق نوری که سال‌ها هم رئیس فدراسیون بوکس بود و هم نماینده مجلس شورای اسلامی و یا مهدی هاشمی که سال‌ها هم رئیس فدراسیون تیراندازی بود و هم نماینده مجلس شورای اسلامی و یا امیر رضا خادم که از نوابغ کشتی بود اما به مجلس شورای اسلامی هم راه یافت. این افراد فقط بخشی از ورزشی‌ها بودند که توانستند به مجلس راه پیدا کنند.

در این دوره هم کیومرث هاشمی رئیس سابق کمیته ملی المپیک به عنوان کاندیدای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی در انتخابات شرکت می‌کند و امیدوار است که بتواند به مجلس راه پیدا کند. هاشمی علاوه بر فعالیتش در کمیته ملی المپیک مدتی را هم در سازمان تربیت بدنی و وزارت ورزش و جوانان فعالیت کرد و به خوبی به دغدغه‌های کلان ورزش آشنا است. او در دوران فعالیتش در عرصه مدیریت ورزش هم نمره قبولی را گرفت. مدیریتی کم حاشیه و البته نتایج خوب در بازی‌های آسیایی و المپیک که در دوره او رقم خورد همه نشان از عملکرد خوب او در ورزش دارد.

حالا کیومرث هاشمی قصد دارد به مجلس ورود کند و با توجه به این‌که از معدود کاندیداهای ورزشی این دوره است، موفقیت او بسیار مهم و حائز اهمیت است. حضور هاشمی در مجلس شورای اسلامی می‌تواند به یک تکیه گاه مهم برای ورزش تبدیل شود. به همین دلیل جامعه ورزش حمایت خود را از این کاندیدای ورزشی اعلام کرده است.

شاید اهمیت حضور یک مدیر و یک چهره ورزشی در مجلس شورای اسلامی در هنگام تصویب بودجه و اختصاص بودجه ورزش بیش از همیشه به چشم بیاید و به همین دلیل بعید است که ورزشی‌ها این فرصت مهم را از دست بدهند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::