شما اینجا هستید

اخبار برتر » خانلرخانی: تکرار پنج عنوان قهرمانی آسیا بسیار سخت است|چهره تیم قهرمان لیگ برتر در هفته پایانی مشخص می شود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، پیام خانلرخانی در گفت‌و‌گو خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط اردوی تیم ملی پاراتکواندو با توجه به تعویق مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: اردوی تیم پاراتکواندو در حال برگزاری بود، اما با توجه به تعویق مسابقات قهرمانی آسیا تصمیم گرفتیم بازیکنان تا آخر هفته استراحت چند روزه‌ای را داشته باشند و منتظر تصمیم اتحادیه تکواندو آسیا باشیم. اگر مسابقات قهرمانی آسیا در تاریخی نزدیک برگزار شود که اردوی خود را از هفته آینده آغاز خواهیم کرد، اما اگر تاخیر مسابقات طولانی باشد فقط دو المپین پاراتکواندو به اردو باز خواهند گشت و اردوی المپیک خود را ادامه می‌دهیم و تلاش می‌کنیم برای کسب امتیاز در تورنمنتی حضور داشته باشیم.

وی تصریح کرد: امیدوارم مسابقات قهرمانی آسیا تا قبل از پارالمپیک برگزار شود، چرا که برگزاری این مسابقات بعد از پارالمپیک به ضرر ما خواهد بود. قهرمانی آسیا از ۴۰ امتیاز برخوردار است و امتیازات این مسابقات می‌تواند به بهبود رنکینگ بازیکنان المپیکی ما کمک کند. اگر برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا به بعد از پارالمپیک منتقل شود، تلاش خواهیم کرد به عنوان تیم میهمان در مسابقات قهرمانی اروپا که فروردین ماه برگزار خواهد شد حضور داشته باشیم تا امتیازات لازم را برای جایگاه بهتر در سیدبندی کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی پاراتکواندو در خصوص کاهش ملی‌پوشان اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا و اینکه با ۵ نفر امکان تکرار قهرمانی ۵ دوره گذشته وجود خواهد داشت، گفت: بر اساس سیاست‌ها و محدودیت‌های اعزامی که داشتیم نفرات  خود را کاهش دادیم و اولویت خود را روی اعزام نفرات المپیکی قرار دادیم. کار ما با توجه به اعزام تنها ۵ بازیکن برای قهرمانی بسیار سخت است.

خانلرخانی ادامه داد: روسیه به عنوان تیم میهمان، ۱۴ بازیکن را ثبت نام کرده است و این موضوع کار ما را برای تکرار قهرمانی ۵ دوره گذشته سخت کرده است، اما با این حال ناامید نیستیم و تلاش می‌کنیم با یک نتیجه خوب ششمین عنوان قهرمانی پاراتکواندو را کسب کنیم. در برخی کلاس‌های مسابقات، روس‌ها در شرایطی ثبت‌نام کردند که هیچ بازیکنی حضور ندارد و مدال طلای آنها قطعی است. طبق محاسبات ما روسیه مسابقات را با ۲ مدال طلا  آغاز خواهد کرد. 

وی در خصوص اینکه امکان اعزام بازیکن در این کلاس‌ها که هیچ ورزشکاری حضور ندارد، وجود نداشت، گفت: چرا این امکان وجود داشت و ما در دوره گذشته این کار را انجام داده بودیم و از ۶ مدال طلای دوره قبل دو مدال خود را اینگونه کسب کردیم تا بتوانیم به مقام قهرمانی مسابقات برسیم، اما این دوره به خاطر محدودیت اعزام از طرف وزارت ورزش و شورای برون مرزی نتوانستیم با نفرات دلخواه اعزام شویم. اولویت ما مسابقات پارالمپیک است و سیاست فدراسیون نیز همین گونه  است و ما مطیع فدراسیون هستیم. در قهرمانی آسیا نیز با ۵ بازیکن می‌جنگیم و امیدواریم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

سرمربی تیم تکواندو شهرداری ورامین در خصوص تکرار عنوان قهرمانی این تیم در لیگ برتر تکواندو اظهار داشت: امسال سال سختی است و کن تیم قلدر و قدرتمندی است و برای مشخص شدن چهره قهرمان باید تا روز آخر منتظر باشیم و استرس را تحمل کنیم. اعتقاد دارم دیدار مستقیم شهرداری ورامین و کن قهرمان مسابقات فصل جاری را مشخص خواهد کرد. تمام هدفم ما پیروزی در سه دیدار باقی مانده  است تا قهرمانی را از آن خود کنیم. جذابیت لیگ امسال است که چهره تیم قهرمان در هفته پایانی مشخص خواهد شد. تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد تا ششمین عنوان قهرمانی خود را در لیگ برتر کسب و رکوردار بیشترین قهرمانی در مسابقات لیگ برتر شویم. البته پاس نیز قابل احترامی است و روی کاغذ هنوز شانس قهرمانی دارد. 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::