شما اینجا هستید
اخبار برتر » مدیرفنی رکنی حیاتی و تاثیرگذار در تیم ملی

در فوتبال «مدیر فنی» فردی است که به عنوان واسطه فشارهای مدیریتی را که حاصل تنش با کادر مربیان است، از مدیر باشگاه دور می‌کند و به او اجازه می‌دهد تمرکزش را روی مسایل کلان‌تری معطوف کند. در موارد دیگر «مدیر فنی» نقش یک مدیر ـ سرپرست را برای تیم ایفا کرده تا به ثبات تیم کمک کرده باشد.

هادی ساعی چند هفته ای است که به عنوان مدیرفنی تیم ملی تکواندو مردان انتخاب شده و کار خود را آغاز کرده است. پس از انتخاب ساعی، جامعه تکواندو به این انتخاب عکس العمل مثبت نشان داد و امیدواری برای کسب نتیجه درخشان در توکیو افزایش یافت.

ساعی در اولین روزهای فعالیتش و پس از انتخابی تیم ملی صحبت هایی را درباره دعوت از ملی پوشان و انتخاب ترکیب تیم داشت که نشان از تسلط وی داشت اما شاید بهتر این بود که ساعی، حرفه ای تر برخورد میکرد و این مسئولیت را به فریبرز عسکری میسپارد.

مروری بر شرح وظایف اعضای کادر فنی، نقش مدیر فنی را به عنوان رکن بالا دستی تیم و رابط با مدیرعامل(رییس فدراسیون) بسیار حیاتی و اثر گذار می داند. در مقابل سرمربی باید مسائل فنی تیم را برنامه ریزی و نسبت به آنها پاسخگو باشد. البته هماهنگی بین این دو نفر نیز برای موفقیت تیم بسیار مهم است.

به نظر میرسد در شرایط فعلی ساعی می تواند به عنوان یک کارشناس خبره، تیم را از جایگاهی فراتر از سرمربی رصد کرده، موانع و مشکلات را احصا و با مدیران بالا دستی در جهت رفع موانع رایزنی کند.

نکته دارای اهمیت در تیم ملی تکواندو رابطه خوبی است که بین ساعی و عسکری وجود دارد و این فرصت زمانی می تواند به نتیجه ختم شود که هرکدام بر وظیفه اصلی خود متمرکز شده و باهم هماهنگ باشند. تهدید زمانی شروع میشود که ساعی و عسکری بجای همراهی، در کار یکدیگر دخالت کنند.

✍ امیر حسین ملکی

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::