شما اینجا هستید
اخبار برتر » لیگ دسته یک تکواندو|قنبری: حضور تیم‌های لیگ برتری انگیزه دیگر تیم‌ها را از بین می‌برد

لیگ دسته یک تکواندو روز ۵ اسفندماه به پایان می‌رسد و در این دوره باشگاه مقاومت پرافتخارترین تیم جام نقش جهان دیگر شانس کسب عنوان قهرمانی ندارد. علی اشرف قنبری در خصوص این دوره از رقابت‌ها در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس گفت: این مسابقات از قدیمی‌ترین لیگ های تکواندو ایران است که از سال ۷۴ شروع شده و مقاومت با کسب ۹ عنوان قهرمانی، پرافتخارترین تیم حاضر در این رقابت‌ها است.

او ادامه داد: از دوره قبل این رقابت‌ها شرایط برای حضور تیم‌های لیگ برتری فراهم شد و اکنون و در فاصله سه هفته باقی مانده تا پایان مسابقات، شهرداری ورامین، لوازم خانگی کن و چای زرینه که از بازیکنان لیگ برتری خود استفاده می‌کنند در رده اول تا سوم قرار گرفتند، ما هم در رده چهارم هستیم اما هنوز به کسب سکو امیدوار هستیم.

قنبری گفت: در فوتبال هم به همین شکل است زمانی که تیم های دیگر در جام حذفی شرکت می‌کنند شاید در یک یا دو بازی بتوانند شگفتی خلق کنند اما در نهایت تیم‌های ریشه‌دار لیگ برتری می‌توانند سکو بگیرند. در تکواندو هم  به همین شکل است و هیچوقت تیمی که در لیگ دسته یک حضور دارد نمی‌تواند با تیم‌های لیگ برتری رقابت‌ کند. با این وجود در دوره قبل که شهرداری ورامین حضور داشت توانستیم سکوی قهرمانی خود را حفظ کنیم.

سرمربی مقاومت افزود: متاسفانه در این دوره به دو دلیل نتوانستیم به هدفی که در نظر داشتیم برسیم. اول اینکه تعداد بیشتری از تیم‌های لیگ برتری حضور داشتند و مورد دوم هم اینکه که ما گفتن نمی‌توانید از تکواندوکاران سرباز استفاده کنید. ما روی این موضوع سرمایه گذاری کرده بودیم و طبیعی است که توان فنی سال گذشته را نداشته باشیم و نتوانیم بر سکوی اولی قرار بگیریم.

او تصریح کرد: در مبارزه با تیم چای زرینه هم برخی حاشیه‌ها وجود داشت که در امتیازات ما بی تاثیر نبود اما هنوز سه هفته باقی مانده که تاثیرگذار است و ممکن است بتوانیم بر سکوی سومی قرار بگیریم.

قنبری خاطرشان کرد: حضور تیم‌های لیگ برتری در جام نقش جهان باعث می‌شود تیم‌ها نتوانند سکو کسب کنند و اگر این موضوع تداوم داشته باشد انگیزه تیم‌های شهرستانی از بین‌ می‌رود چراکه به دنبال کسب سکو و محک زدن سطح فنی خود هستند. ما پیش از این ۹ دوره توانستیم عنوان قهرمانی را بدست آوریم و با توجه به اینکه هدفمان قهرمان پروری و شناسایی استعدادهاست بعد از این هم شرکت خواهیم کرد اما این موضوع در انگیزه تیم‌های تازه وارد تاثیر می‌گذارد.

او گفت: حضور تکواندوکاران لیگ برتری در این لیگ خوب است اما به نظرم باید تعداد آنها تعریف شده باشد تا رقابتی نابرابر را شاهد نباشیم. قطعا مبارزه با بازیکنان سطح بالا نقاط قوتی هم دارد اما ایرادهای آن خیلی بیشتر است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::