شما اینجا هستید

اخبار برتر » یعقوبی: به ایرانی بودنم افتخار میکنم | میرهاشم حسینی یکی از بهترین‌های دنیاست

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، ابوالفضل یعقوبی مدت‌ها از میادین و مسابقات دور بود تا این که حضورش را در تورنمنت فجیره امارات دوباره به نمایش گذاشت. اما بازگشت ابولفضل یعقوبی به میدان مسابقات با حرف و حدیث‌هایی همراه شد. حضور وی در ترکیب تیم پلیس امارات این شائبه را ایجاد کرد که شاید یعقوبی نیز رویه برخی از تکواندوکاران را در پیش گرفته  و ترک وطن کرده است. موضوعی که او رد می‌کند و اصرار دارد که صرفا برای بازی در یک تیم باشگاهی به امارات رفته است.

با او درباره حضورش در امارات و برنامه‌هایش گفت وگو کردیم. متن گفت‌وگوی تسنیم با وی به شرح زیر است:

در برهه زمانی که برخی از تکواندوکاران ایرانی برای حضور در دیگر کشورها اعلام آمادگی کردند، نام ابولفضل یعقوبی در امارات مطرح شد. درباره حضورت دراین کشور توضیح می دهید؟

شرایط روحی خوبی نداشتم. می‌خواستم حال و هوایم بهبود پیدا کند. نمی‌خواستم در ترکیب باشم و به مسابقات بروم اما دست خالی برگردم. برهمین اساس از تیم ملی فاصله گرفتم تا خودم را دوباره احیا کنم. من عاشق تکواندو هستم و به همین دلیل پس از گذشت مدت زمانی در کنارمربی‌ام (سامان قویدل) تمریناتم را به صورت منظم پیگیری کردم.

شرایط روحی‌ات بهتر شد؟

خوشبختانه حالم خوب است. در دورانی که عضو تیم ملی تکواندو بودم چندین بار مصدوم شدم و زخم معده داشتم .این موارد باعث شد تا به اهدافم در تیم ملی نرسم. برای تغییر حال و هوایم به عمان آمدم تا صرفا درکنار مربی‌ام تمرین کنم.

 آیا بحث تغییر ملیت درباره ابوالفضل یعقوبی هم وجود دارد؟

به ایرانی بودنم افتخار می‌کنم و به هیچ وجه در پی تغییر ملیت نیستم. متاسفانه حضورم در عمان همزمان شد با خروج برخی از تکواندوکاران و حاشیه‌های مربوط به آنها، در این میان نام من را هم در این فهرست قرار دادند. واقعیت امر این است که تنها در عمان تمرین می‌کنم و بحث حضورم در تیم ملی امارات نیست.

 اما درمسابقات فجیره با پرچم امارات حضور داشتید؟
در دورانی که تمریناتم را در عمان دنبال می‌کردم شنیدم که مسابقات فجیره برگزار می‌شود. تیم باشگاهی پلیس امارات از من خواست تا در قالب این تیم مسابقه بدهم. با مربی‌ام مشورت کردم. می‌خواستم حاصل تمریناتم را در شیاپ چانگ ببینم. در واقع مسابقات امارات محکی برایم بود. به همین دلیل در مسابقه G1  عربی وG2 فجیره شرکت کردم که در هر دو مسابقه نیز مدال طلا گرفتم. تغییر ملیت اصلا مطرح نیست.

نام ملیت یعقوبی در مسابقات امارات درج شده بود؟

سر این که گلوبال ایرانی من تمدید نشده بود وقت زیادی هم نداشتم که بتوانم تمدید کنم. تیم باشگاهی که مسابقه دادم برای امارات است. طبیعی است که پرچم کشور خودشان را استفاده کنند. در مسابقه ملی شرکت نکردم.

برنامه‌ات برای آینده چیست؟

به طور حتم برای آینده برنامه ریزی دارم اما  در حال حاضر فقط می‌خواهم تمرین کنم.

خروج تکواندوکارانی مثل شما از تیم ملی به تکواندوی ایران ضربه نمی‌زند؟

 خوشبختانه تکواندوی ایران آن قدر استعداد دارد که که بارها و بارها می‌تواند ابوالفضل یعقوبی به تکواندو تحویل بدهد. در حال حاضر میرهاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم یکی از بهترین‌های دنیاست که عملکرد بسیار عالی دارد. امیدوارم میرهاشم در المپیک بهترین نتیجه را کسب کند. تکواندوی ایران کارخانه قهرمان‌سازی است و مدام چهره‌های جدید به دنیا معرفی می‌کند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::