شما اینجا هستید

اخبار برتر » بخشی: می‌خواهم تاریخ‌ساز شوم/ هدفم مبارزه در وزن سوم المپیک است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ امیر محمدبخشی در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص تعویق مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: تعویق مسابقات قهرمانی آسیا باعث شد زمان بیشتری برای آماده‌سازی در اختیار داشته باشیم. قطعا کادر فنی تیم ملی با تغییر سبک تمرینات تیم ملی به گونه‌ای برنامه‌ریزی خواهد کرد تا مشکلی برای بچه‌ها ایجاد نشوند و با بهترین شرایط در زمان اعلامی جدید در مسابقات حضور داشته باشیم.

وی در خصوص انگیزه‌های خود برای موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا عنوان کرد: در دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال طلا شدم و می‌خواهم در این دوره از مسابقات در کسب مدال طلا دبل کنم. انگیزه بسیار زیادی برای تکرار مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا ویتنام دارم و می‌خواهم با این کار تاریخ‌ساز شوم. در ویتنام در وزن ۶۸- کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شدم و حالا می‌خواهم این مدال را در وزن ۷۴- تکرار کنم.

نایب قهرمان بازی‌های آسیایی اندونزی در خصوص اینکه گفته می‌شود سیر پیشرفت او با کسب مدال طلای آسیا و نقره بازی‌های آسیایی متوقف شد، گفت: بعد از بازی‌های آسیایی با افزایش وزن موجه شدم و برای حضور و مبارزه در وزن ۶۸- کیلوگرم مسابقات سال گذشته جام ریاست فدراسیون جهانی، جام باشگاه‌های آسیا و جام فجر واقعا اذیت شدم.

بخشی افزود: برای حضور در مسابقات گرندپری نیز نمی‌توانستم وزن خود را به ۶۸- کیلوگرم برسانم و با وجود توصیه‌های کادر فنی برای کاهش وزن و تلاش خودم نتوانستم این کار را انجام بدهم. همین موضوع باعث شد تا در کنار میرهاشم حسینی، سروش احمدی در مسابقات گرندپری حضور داشته باشد و من نتوانم در این مسابقات به میدان بروم.

وی در خصوص برنامه‌های خود برای آینده عنوان کرد: از حالا افق دید من حضور در المپیک ۲۰۲۴ است و برای این مهم نیز باید ابتدا امتیازات خود را در وزن ۷۴- جمع‌آوری کنم و در پایان سال ۲۰۲۰ نیز رنکینگ المپیکی خود را به وزن ۸۰- کیلوگرم تغییر بدهم. با برنامه می‌خواهم خود را برای وزن ۸۰- کیلوگرم آماده کنم تا در رقابت‌های گرندپری ۲۰۲۱ در این وزن مبارزه کنم.

ملی‌پوش وزن پنجم تیم ملی تکواندو تصریح کرد: خدا را شکر من،  عرفان ناظمی و دو بازیکن تیم بانوان برای حضور در مسابقات میکس تیمی المپیک ۲۰۲۰ ،سهمیه کسب کردیم. عرفان ناظمی در حال حاضر از ناحیه زانو آسیب دیده است و امیدوارم هر چه زودتر با برطرف شدن مصدومیتش، تمرینات خود را برای مسابقات میکس المپیک ۲۰۲۰ پیگیری کنیم. قصد دارم با حضور در مسابقات میکس المپیک ۲۰۲۰ خود را برای کسب سهمیه انفرادی المپیک ۲۰۲۴ آماده کنم.

بخشی در خصوص شانس تیم ملی تکواندو برای کسب پنجمین عنوان قهرمانی آسیا گفت: خوشبختانه روند تمرینات تیم ملی تکواندو در این مدت خوب بود که مسابقات قهرمانی آسیا به تعویق افتاد. ما به این اتفاق نیز خوش‌بینانه نگاه می‌کنیم و امیدوارم با کمک کادرفنی بهترین تمرینات را پیگری کنیم تا خود را برای پنجمین قهرمانی آسیا آماده کنیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::