شما اینجا هستید

اخبار برتر » جذاب و قدیمی همانند نقش جهان|جام دسته یک تکواندو به کدام تیم می رسد؟

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، رقابت های لیگ دسته یک تکواندو که با نام جام نقش جهان برگزار می شود، این هفته دوشنبه با برگزاری هفته پایانی و مشخص شدن قهرمان مسابقات به پایان می رسد.

در این مسابقات ۸ تیم باشگاه مقاومت، شهرداری ورامین، چای زرینه، سامان رزم (زنده یاد محمدرضا جلالی راد)، لوازم خانگی کن، هیات تکواندو استان کرمانشاه، هیات تکواندو شهرستان عباس آباد و هیات تکواندو شهرستان نظرآباد با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

روز پایانی این مسابقات دوشنبه – ۵ اسفند با برگزاری مسابقات سه هفته هفتم، هشتم و نهم برگزار می شود تا قهرمان مسابقات معرفی شود.

رقابتهای لیگ نقش جهان یکی از قدیمی ترین مسابقات لیگ در کشور است. ۲۵ سال از زمان برگزاری این مسابقات در ایران می گذرد که همین اهمیت زیادی به این رقابت ها می دهد. در بین رشته های رزمی و ورزش های المپیکی هرگز لیگی وجود نداشته که تا این اندازه قدمت داشته باشد. این لیگ همانند نامی که به خودش اختصاص داده قدیمی و بسیار جذاب است و می تواند در روز پایانی تماشاگران زیادی را هم داشته باشد.

لیگ نقش جهان در کنار جام خلیج فارس برگزار می شود و همین باعث شده تا تعداد تکواندوکارانی که درگیر مسابقات شده اند افزایش چشمگیری داشته باشند.

البته نکته دیگر که باعث شده لیگ نقش جهان خیلی اهمیت داشته باشد حضور قهرمان این مسابقات در جام باشگاههای آسیا است. قهرمان لیگ نقش جهان که این هفته مشخص می شود به همراه دو تیم اول جام خلیج فارس جواز حضور در جام باشگاههای آسیا را به دست می آورند.

به همین دلیل رقابت برای رسیدن به عنوان قهرمانی بسیار نزدیک و فشرده است. دو تیم شهرداری ورامین و لوازم خانگی کن به ترتیب با ۳۶ و ۳۳ امتیاز در صدر جدول قرار دارند و حالا در روز پایانی هم رقابت برای قهرمانی بین این دو تیم خواهد بود. چرا که فاصله این دو تیم با تیم های بعدی زیاد است. تیم سوم جدول چای زرینه است که با ۲۶ امتیاز در رده سوم قرار دارد.

نحوه برنامه ریزی مسابقات به شکلی است که شاید باعث شود تا جام قهرمانی دست به دست شود. در هفته هفتم این مسابقات تیم شهرداری ورامین که از شانس زیادی هم برای قهرمانی برخوردار است، استراحت دارد که همین باعث می شود تا تیم لوازم خانگی کن با غلبه بر تیم هیات تکواندو شهرستان نظرآباد به امتیاز برابر با تیم شهرداری ورامین برسد.

در هفته هشتم اما این وضعیت تغییر می کند و این بار لوازم خانگی کن استراحت دارد و تیم شهرداری ورامین می تواند از این فرصت استفاده کند و باز هم از تیم لوازم خانگی کن فاصله بگیرد. تیم لوازم خانگی کن هم در هفته هشتم باید به انتظار بنشیند بلکه تیم چای زرینه از پس شهرداری ورامین بربیاد تا به قهرمانی امید داشته باشد.

در هفته نهم هم تیم لوازم خانگی کن باید به مصاف چای زرینه برود که این مسابقه می تواند در قهرمانی این تیم هم تاثیر گذار باشد. رقابت این دو تیم تا لحظه آخر برگزاری مسابقات لیگ نقش جهان ادامه پیدا می کند و همین از جذابیت های این لیگ قدیمی است.

اما جدای از سکوی قهرمانی و نایب قهرمانی، نکته مهم در رقابت های هفته پایانی دیدار تیم یزدان با دو رقیب سرسخت خود شهرداری ورامین و لوازم خانگی کن است که در صورت باخت برابر این تیم ها سکوی سومی جا به جا می شود و مقاومت سکوی نقش جهان را از دست نمی دهد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::