شما اینجا هستید

اخبار برتر » نگاه ویژه WT به ارتقاء سطح آموزش|برگزاری دوره کوچینگ فدراسیون جهانی تکواندو در ایران

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، با تصمیم فدراسیون جهانی تکواندو همه مربیان برای نشستن بر صندلی کوچ باید مدرک کوچینگ فدراسیون جهانی را داشته باشند و این بدین معنی است که فدراسیون جهانی بر اهمیت آموزش برای مربیان بیش از پیش پی برده و به دنبال مربیان روزآمد است نه مربیان سنتی و کم سواد.

به همین منظور دوره کوچینگ سطح ۱ فدراسیون جهانی از روز گذشته شنبه – ۳ اسفند در فدراسیون تکواندو به مدت ۲ روز در حال برگزاری است. کوچینگ سطح ۱ برای تمامی تکواندوکارانی که قصد مربیگری در رویدادهای G1 و G2 و مسابقات قهرمانی آسیا را دارند، الزامی است. همچنین پیش نیاز شرکت در کلاس کوچینگ سطح ۲ است که توسط اتحادیه های قاره ای و به منظور حضور در رویدادهای G4 و بالاتر برگزار خواهد شد.

این دوره که باحضور حدود ۷۰ مربی از ایران و برخی کشورهای همسایه در حال برگزاری است از چند منظر قابل توجه است.

اولین نکته حضور بزرگان تکواندو کشور در این کلاس است، اساتید بزرگی چون فریبرز عسکری، بیژن مقانلو، محمدرضا زوار‌، حسینعلی نظری، پیام خانلرخانی و قهرمان مسعود حجی زواره و حسن ملکی در بخش آقایان و مهرو کمرانی، فاطمه اسدپور، مریم آذرمهر، فاطمه صفرپور، ریحانه فولادی و مهناز مردانی در بخش بانوان از شاخص ترین چهره های شرکت کننده در این کلاس هستند که با تدریس سیدنعمت خلیفه و حافظ مهدوی برگزار می شود. این استقبال کم نظیر نشان از اهمیت این دوره دارد.

نکته حائز اهمیت در خصوص این دوره موفقیتی است که تکواندو ایران در عرصه دیپلماسی ورزشی با اخذ میزبانی کسب کرده است. در موقعیتی که بیشترین هجمه های سیاسی بر کشور عزیزمان ایران وارد است بی شک اخذ دوره ای با این کیفیت و ارزش، موفقیت بزرگی برای فدراسیون تکواندو به ریاست سید محمد پولادگر می باشد.

دیگر مورد نیز صرفه جویی ارزی قابل توجهی است که برگزاری این دوره برای مربیان ایرانی در پی داشته است. شرکت در این دوره جدای از ۲۰۰ دلار هزینه ثبت نام، برای مربیان ایرانی کمتر از ۵۰ دلار یا ۶۰۰ هزار تومان هزینه داشته در صورتیکه شرکت در همین دوره در کشور دیگری همچون ترکیه یا امارات هزینه ای قریب به ۱۰ میلیون تومان به دنبال داشت.

صرفه جویی ارزی و جلوگیری از خروج ارز از کشور چند سالیست که در سیاست های فدراسیون تکواندو کشورمان قرار گرفته و برگزاری دوره های جهشی کوکیوان، مربیگری و داوری بین المللی تاییدی است بر این موضوع.

امیدواریم فدراسیون تکواندو کشورمان کما فی السابق به مسایل آموزشی بها داده و با ارتقاء سطح کیفی مربیان کشور با هزینه های منطقی به پیشرفت این رشته المپیکی سرعت بیشتری ببخشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::