شما اینجا هستید

اخبار برتر » پولادگر: منتظر پاسخ فدراسیون جهانی در خصوص افزایش گرید مسابقات کیش هستیم/ عدم برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا لطمه زیادی وارد خواهد کرد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از تسنیم؛ سید محمد پولادگر در حاشیه هفته پایانی رقابت‌های لیگ نقش جهان در خصوص تعویق مسابقات قاره آسیا به خاطر انتشار ویروس کرونا اظهار داشت: مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا قرار بود در چین برگزار شود که با انصراف این کشور، اردن میزبانی مسابقات را برعهده گرفت و قرار است این مسابقات هفته اول اردیبهشت ماه برگزار شود. فعلا مورد خاصی اشاره نشده است، اما ممکن است شرایط خاص و ویژه باشد و این مسابقات با تاخیر انجام شود.

وی تصریح کرد: با توجه به زمان‌بندی مسابقات المپیک، قطعا اتحادیه آسیا باید مسابقات کسب سهمیه را در آن تاریخ یا حتی زودتر برگزار کند. مسابقات قهرمانی آسیا نیز به خاطر ۴۰ امتیاز آن در رنکینگ المپیک خیلی مهم است و عدم برگزاری آن خیلی به ورزشکاران قاره آسیا لطمه وارد خواهد کرد. امیدوارم اتحادیه تکواندو آسیا تدبیر لازم را انجام بدهد و ما نیز در این رابطه پیشنهادات لازم را دادیم تا این دو رویداد حتما برگزار شود.

رئیس فدراسیون تکواندو در خصوص پیشنهاد و مکاتبه ایران برای تغییر گرید یکی از تورنمنت‌های کیش از G1 به G2  گفت: با توجه به اینکه بعضی از تورنمنت‌های قاره آسیا لغو و یا با تاخیر برگزار می‌شود و اینکه برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا با گرید G4 در هاله‌ای از ابهام است، پیشنهاد کردیم گرید یکی از مسابقات ما با افزایش مواجه شود تا این فرصت برای ورزشکاران آسیایی در این تورنمنت‌ها وجود داشته باشد که امتیازات خود را افزایش بدهند. این موضوع نیز در اختیار فدراسیون جهانی است و ما درخواست خود را ارسال و منتظر پاسخ آنها هستیم.

پولادگر در پاسخ  به این سوال که ممکن است تاریخ  تورنمنت‌های کیش به خاطر انتشار ویروس کرونا تغییر کند، گفت: تا این لحظه چنین تصمیمی نگرفتیم و از وزارت بهداشت درخواست کمک کردیم تا تمهیدات لازم بهداشتی و پزشکی مهیا شود تا این میزبانی را انجام بدهیم. اگر تا آن تاریخ شرایط خاصی پیش بیاید قطعا این مسابقات را به تعویق یا به تاخیر خواهیم انداخت. به هر حال در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که نمی‌شود چیزی را پیش‌بینی کرد. 

وی در خصوص اختتامیه قدیمی‌ترین لیگ تکواندو کشور عنوان کرد: لیگ نقش جهان سال ۱۳۷۳ آغاز شد و ما اولین کشوری بودیم که مسابقات لیگ را در رشته تکواندو برگزار کردیم. خدا را شاکریم با کمک اعضای خانواده تکواندو، لیگ نقش جهان ۲۵ ساله شد و تبدیل به یکی از بی‌نظیرترین لیگ‌های  تکواندو جهان شد. خیلی از قهرمان‌های ما که مردم آنها را می‌شناسند و کلکسیون مدال‌های المپیک، آسیایی و جهانی را دست پرورده این لیگ هستند و سال‌ها در آن بازی کردند.

رئیس فدراسیون تکواندو خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد لیگ‌های ما به ۱۳ لیگ و ۴۳۰ تیم رسیده است و این در شرایطی است در سال دوم یا سوم لیگ نقش جهان به دلیل مشکلات، تعداد تیم‌های ما به سه تیم رسید، اما پا پس نکشیدیم و لیگ را تعطیل نکردیم تا به امروز برسیم که  ۴۳۰ تیم و بیش از ۹ هزار ورزشکار، مربی و دست‌اندرکار در لیگ‌ها فعال هستند و  لیگ تبدیل به یک نقطه درخشان از تکواندو ایران در جهان شد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::