شما اینجا هستید

اخبار برتر » جام باشگاه‌های آسیا مزد قهرمانی در نقش جهان|سازمان لیگ دور اندیشی کند

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، با برگزاری هفته نهایی از بیست و پنجمین دوره لیگ دسته یک تکواندو «جام نقش جهان»، در یک رقابت حساس و نزدیک به هم تکلیف قهرمان این مسابقات هم مشخص شد. این مسابقات که با حضور ۸ تیم باشگاه مقاومت، شهرداری ورامین، چای زرینه، سامان رزم (زنده یاد محمدرضا جلالی راد)، لوازم خانگی کن، هیات تکواندو شهرستان عباس آباد، هیات تکواندو شهرستان نظرآباد و هیات تکواندو استان کرمانشاه برگزار شد تا هفته‌های پایانی هنوز در تب و تاب شناختن قهرمان خود بود.

دو تیم شهرداری ورامین و لوازم خانگی کن برای کسب عنوان قهرمانی با یکدیگر رقابت داشتند و در نهایت هوگوپوشان کن جام قهرمانی را بالای سر بردند و شهرداری ورامین نایب قهرمانی شد و چای زرینه نیز به مقام سومی رسید.

شهرداری ورامین و لوازم خانگی کن برای کسب کاپ قدیمی‌ترین لیگ تکواندو با هم چند هفته‌ای رقابت داشتند و در تمام این هفته‌ها ورامینی‌ها همواره صدرنشین بودند اما در نهایت این دو تیم با ۳۹ امتیاز در کنار یکدیگر قرار گرفتند و لوازم خانگی کن توانست با تفاضل بیشتر و میلیمتری قهرمان شود تا جواز حضور در جام باشگاه‌های آسیا را کسب کند.

جام نقش جهان ربع قرن سابقه برگزاری دارد و در میان رشته های رزمی از پر سابقه ترین مسابقاتی است که به عنوان لیگ برگزار می شود و با توجه به اینکه تیم اول جواز حضور در جام باشگاه‌های آسیا را کسب می‌کند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما سازمان لیگ نیز باید برای آن با وسواس بیشتری برنامه‌ریزی کند تا بی فروغی گریبان‌گیر لیگ دسته یک نشود.

از نکات حائز اهمیت این رویداد می‌توان به چهارمی باشگاه مقاومت اشاره کرده که در این سال‌ها جز به سکوی قهرمانی رضایت نمی‌داد اما در این دوره با توجه به گفته سرمربی این تیم با حضور تیم‌های لیگ برتری و همچنین عدم جذب تکواندوکاران سرباز این سکو از چنگ پرافتخارترین تیم لیگ دسته یک در آمد.

این دوره از مسابقات با فراز و نشیب‌های خود به پایان رسید و به نظر می‌رسد در دوره بعد سازمان لیگ باید تدابیری را در خصوص حضور تیم‌های لیگ برتری در نظر بگیرد و چنانچه قرار باشد این تیم‌ها در لیگ دسته یک حضور پیدا کنند محدودیت‌هایی در نظر گرفته شود تا علاوه بر رشد فنی و ارتقاء تکواندوکاران رضایت تیم‌ها نیز حاصل شود و از ادامه حضور پشیمان نشوند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::