شما اینجا هستید

اخبار برتر » یاری: برای شروع عملکرد خوبی داشتیم| سال آینده پرقدرت‌تر ظاهر می‌شویم

Rate this post

محمدرضایاری سرمربی تیم چای زرینه صاحب سکوی سوم رقابت های لیگ نقش جهان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص این دور از مسابقات گفت: اسپانسر تیم یزدان در لیگ برتر تکواندو تیم چای زرینه است که قرار بود امسال تنها در رقابت‌های لیگ برتر حضور داشته باشیم اما از سرپرست تیم خواهش کردم تا بازیکنان جدید و جویای نام و با هدف پشتوانه سازی برای تیم خود در لیگ دسته یک نیز حضور پیدا کنیم.

او ادامه داد: فرزاد عبدللهی قهرمان اسبق جهان و وحید صالحی اعضای کادر فنی هر دو زحمت زیادی برای تیم کشیدند و خدا را شکر با همدلی که میان اعضای تیم بود و با نتایجی که تکواندوکاران کسب کردند تا حدودی خواسته‌هایمان برآورده شد.

یاری گفت: بیست سال سابقه حضور در لیگ‌های رده سنی پایه را داشتم اما برای اولین‌بارکه در رده سنی بزرگسال تیمداری می‌کنم و به نظرم برای شروع عملکرد خوبی داشتیم. امیدوارم این حضور تداوم داشته باشد چرا که تکواندو نیاز به حمایت دارد.

او تصریح کرد: سال آینده پرقدرت‌تر ظاهر می‌شویم، همچنین امیدوار به کسب سهمیه جام باشگاه‌های آسیا به میزبانی جزیره کیش هستیم.

سرمربی تیم زرینه در خصوص مبارزات ۲ هفته پایانی تیم خود و غیبت در ۴ وزن گفت: قرار بود مسابقات بخاطر بیماری کرونا کنسل شود. ما از گیلان، البرز، تهران، مازندران، اراک، شیراز و آذربایجان غربی بازیکن داشتیم که خانواده دو نفر از آنها اجازه شرکت ندادند. مهدی گواری دقیقه نود خودش را به وزن کشی رساند که نتوانست به شیاپ چانگ برود. همچنین محمد جواد رضایی و مهران ایزد پناه وزن هشت ما هفته های گذشته در مسابقات آسیب دیده بودند و به طور کلی با توجه به کمبود بضاعت و نداشتن بازیکن مجبور به کناره گیری از مسابقات بودیم.

یاری افزود: من ابتدای مسابقات خواهش کردم در لیگ امید فقط بازیکنانی باشند که در لیگ برتر حضور ندارند چراکه پتانسیل تکواندو بالا می‌رود. وقتی تیمی داشته باشیم که در لیگ دسته یک با همان تکواندوکاران لیگ برتر و قهرمانان آسیا و جهان رقابت می‌کند عملا انگیزه را از تیم های دیگر می‌گیریم. با تمام احترامی که برای شهرداری ورامین و لوارم خانگی کن قاﺌل هستم اما تیم‌هایی هستند که از شهرستان‌ها با صرف هزینه و وقت حضور پیدا می‌کنند و به این شکل دیگر رغبتی برای شرکت ندارند.

وی در پایان گفت: بازیکنان کم تجربه و تازه وارد لیگ می‌توانند جمعیت آماری جدیدی به تکواندو اضافه کنند و بهتر است این سرمایه‌ها را حفظ کنیم. خیلی از بازیکنانی که سال گذشته در لیگ نوجوانان موفق عمل کردند و پتانسیل حضور در تیم امید را داشته اند امسال اصلا اسمی از آنها برده نشد و معتقدم باید از آنها استفاده شود چراکه به نفع آینده این رشته پرافتخار خواهد بود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::