شما اینجا هستید

اخبار برتر » برخورداری: خودم را کم تجربه نمی دانم|کشور‌های آسیایی در تکواندو سرمایه گذاری خوبی انجام دادند

Rate this post

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مهران برخورداری ملی پوش تکواندو کشورمان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اردوی تیم ملی و شرایط تیم برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: طبق برنامه ریزی کادرفنی برنامه هایمان را دنبال می‌کنیم تا از نظر بدنی دچار افت نشویم. ما فشار تمرینی را گذرانده بودیم، اما مسابقات به تعویق افتاد و همین موضوع در برنامه‌های تمرینی ما تغییر ایجاد کرد و تا حدودی به ضرر ما شد. با این وجود می‌توانیم به تعویق افتادن مسابقات را از این نظر که فرصت بیشتری برای برطرف کردن نقاط ضعف در اختیار داریم، به فال نیک بگیریم.

ملی پوش وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان در خصوص نخستین تجربه خود برای مسابقات قهرمانی آسیا در رده سنی بزرگسالان گفت: پیش از این در مسابقات قهرمانی آسیا در رده نوجوانان شرکت کردم، اما اکنون برای نخستین بار است که در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا شرکت می‌کنم. سال گذشته پیش از مسابقات جهانی، کم تجربه بودم، اما پس از بازی در مسابقات جهانی و المپیک دانشجویان، با وجود این که نتوانستم مدال بگیرم، اما خودم را کم تجربه نمی‌دانم و این طور در نظر می‌گیرم که در ابتدای مسیر قهرمانی، در ۲ مسابقه بزرگ و سنگین حاضر شدم. تمام تلاشم را کردم تا از این ۲ مسابقه به اندازه کافی تجربه کسب کنم و در ادامه راه از تجربیاتم استفاده کنم؛ بنابراین دیگر بی تجربه نیستم و شرایط لازم برای قهرمانی در مسابقات پیش رو را دارم.

وی افزود: قهرمانی آسیا همیشه در بالاترین سطح برگزار شده و بیشتر بازیکنان حاضر در این مسابقات، جایگاه‌های خوبی در رنکینگ فدراسیون جهانی دارند؛ بنابراین نمی‌توانیم بگوییم تیم ضعیفی در این مسابقات شرکت می‌کند و تیم‌های خیلی کمی هستند که از نظر فنی اختلاف زیادی با تیم‌هایی مانند ایران، کره جنوبی و چین داشته باشند. بیشتر کشور‌های آسیایی در تکواندو سرمایه گذاری خوبی انجام دادند و دست و پا بسته نیستند.   در وزن ۸۰- کیلوگرم رقابت سنگین‌تر است و در میان رقبای آسیایی، بازیکنانی از چین، کره جنوبی، چین تایپه و کره جنوبی اصلی‌ترین حریفان من هستند که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای مبارزه با آن‌ها آماده هستم.  

برخورداری درباره شکست ناپذیری اش در رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر گفت: تمام تلاش من در مسابقات لیگ این بود که بهترین عملکرد را برای تیمم داشته باشم و از طرف دیگر تکنیک‌های جدیدی را که می‌خواستم در میدان‌های بزرگ تری مانند قهرمانی آسیا اجرا کنم، در بازی‌های لیگ پیاده کنم و خوشبختانه این برنامه به خوبی جواب داد. خیلی امیدوارم هستم بتوانم روند خوبی که در لیگ داشتم را در مسابقات قهرمانی آسیا هم ادامه دهم و حتی بهتر از این باشم. در بازی‌های لیگ با ۵۰، ۶۰ درصد توان بازی کردم، اما برای قهرمانی آسیا به ۱۰۰ درصد آمادگی می‌رسم و تلاش می‌کنم بهترین عملکردم را در این مسابقات داشته باشم.

بازیکن تیم ملی تکواندو با انتقاد از کیفیت هوگو‌های مورد استفاده در لیگ و اردو‌های تیم ملی گفت: هوگو‌های ایستا تولید داخل است و خیلی راحت‌تر از هوگو‌های دیدو، جنتو و کی پی امتیاز می‌اندازد. هوگو‌های خارجی برای امتیاز دادن قلق خاصی دارند، اما ایستا هیچ قلقی ندارد و به راحتی امتیاز می‌اندازد. در هوگو‌های دیگر اینگونه نیست و برای امتیاز گرفتن، ضربات باید نیروی کافی داشته باشد. در صورتی که هوگو‌های ایستا با یک لمس کوچک ممکن است امتیاز بیندازد و نتیجه بازی‌ها تغییر کند. به اعتقاد من در تمرینات باید  از هوگوی کی پی استفاده شود یا حداقل یک دست هوگوی جنتو برای اردو‌های تیم ملی داشته باشیم تا بازیکنانی که در مسابقات بین المللی شرکت می‌کنند، لطمه‌ای نبینند.  

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::