شما اینجا هستید

اخبار برتر » اصرار سازمان لیگ تکواندو: به ۹۹ نکشد!|سلامتی ام را بگیر لیگم را نه!

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، در شرایطی که لیگ‌های ورزشی زنان کشور در تمامی رشته‌ها تعطیل شده و برنامه های برای ادامه آن اعلام نشده سازمان لیگ تکواندو تنها لیگ باقی مانده و تعطیل نشده ورزش زنان کشور را برگزار می‌کند.

سازمان لیگ تکواندو قرار بود این هفته لیگ را به طور فشرده به پایان برساند. تصور کنید در هفته‌ای که وزیر بهداشت گفته بود هفته‌ای کلیدی برای سلامت کشور است قرار بود طی ۲ روز مسابقاتی با حضور پرتعداد ورزشکاران، داوران و مربیان برگزار شود. به نظر می رسد البته تصمیم گیرندگان در سازمان لیگ تکواندو هنوز با عمق ماجرای شیوع، آشنا نشده اند. با این حال اوج نرمش آنها در مورد تعویق لیگ، برگزاری آن یک هفته دیرتر از زمان قبل بود.

بدین ترتیب لیگ تکواندو بی توجه به فضای عمومی کشور قرار است ۲۳ و ۲۴ اسفند به پایان برسد. کاظم نیک سرشت مدیر اجرایی باشگاه فتح صدر البرز این تصمیم را منطقی دانسته و گفته است که اگر وضعیت اضطراری بهداشتی کشور تمدید شود به تعویق مسابقات پایان اسفند قطعا می‌افتد و فروردین ماه برگزار می‌شود.

باشگاه لوازم خانگی کن نیز همانند فتح صدر البرز اعتراضی به این تصمیم ندارند و هر دو باشگاه با خوش بینی محض احساس می‌کنند احتمالا بحران تا زمان برگزاری مرحله پایانی لیگ در اواخر اسفند به پایان می‌رسد و خطری متوجه نفرات درگیر در هفته پایانیلیگ تکواندو نیست. باشگاه اسپریچو در میان ۳ مدعی قهرمانی، تنها باشگاهی است که برگزاری مسابقات در اسفند را نگران کننده می‌داند. نادیا خوانساری سرپرست تیم تکواندوی اسپریچو می‌گوید برگزاری مسابقات در این بازه زمانی ریسک است و پذیرفته نیست که تمامی لیگ‌ها تعطیل باشد اما تکواندو بر برگزاری لیگ خود در این شرایط اصرار داشته باشد. او گفته است که باشگاه اسپریچو توسط خانواده بازیکنان خود تحت فشار قرار دارد و خانواده‌ها در مورد تمرین و مسابقه فرزندانشان در این شرایط کاملا مضطرب هستند.

این در حالی است که انتقال لیگ به سال ۹۹ آن هم در رشته‌ای که با ۲ روز مسابقه پرونده لیگ آن بسته می شود غیرمنطقی نیست.

شایان ذکر است لیگ‌های والیبال، فوتبال، فوتسال، بسکتبال، تنیس روی میز و کاراته زنان کشور در پی موضوع شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی و بدون اعلام برنامه برای ادامه رقابت ها، تعطیل شده اند.

منبع: نشریه الکترونیک ورزش زنان ایران

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::