شما اینجا هستید

اخبار برتر » عسکری: در حال برطرف کردن ایرادهای فنی ملی‌پوشان المپیکی هستیم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فریبرز عسکری در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط ملی‌پوشان تکواندو اظهار داشت: بعد از لغو مسابقات قهرمانی آسیا، تمرینات تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را تعطیل کردیم، اما ملی‌پوشان المپیکی در اردو باقی ماندند و به تمرینات خود ادامه دادند. با توجه به مشخص نبودن تاریخ قطعی برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا، نوع تمرینات را تغییر دادیم و تلاش کردیم با تمرینات عمومی آمادگی بازیکنان را حفظ کرده و ایرادهای فنی که در ماه‌های گذشته امکان رفع آنها وجود نداشت را برطرف کنیم. با اعلام تاریخ قطعی برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا مجددا برنامه‌ریزی جدیدی را انجام خواهیم داد تا خود را آماده مسابقات کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که با ادامه تمرینات ملی‌پوشان المپیکی و شیوع ویروی کرونا، نگرانی بابت سلامت آنها وجود نخواهد داشت، تاکید کرد: در حال حاضر التهاب این موضوع در همه جامعه وجود دارد و جایی نیست که از امنیت کامل برخوردار باشد، اما از سوی فدراسیون تلاش شده تا حد امکان امنیت محیط تمرینات بالا برده شود. حتی فدراسیون تکواندو تلاش کرده با انجام تسهیلاتی خدمات حضوری را تعطیل کند.

سرمربی تیم ملی تکواندو خاطرنشان کرد: همچنین قرار است با همکاری مسئولان فدراسیون تکواندو، تیمی از فدراسیون پزشکی ورزشی با حضور در اردوها از ملی‌پوشان تست سلامت جسمانی انجام بدهند. شرایط در حال حاضر به گونه‌ای نیست که بگوییم با تعطیلی اردوها و حضور ملی‌پوشان در استان‌های خود امنیت برای آنها فراهم است و در اردوها این امنیت وجود ندارد.

عسکری درخصوص حضور ملی‌پوشان در مسابقات جزیره کیش در ابتدای سال ۹۹ گفت: با تاریخی که از سوی لبنانی‌ها به عنوان تاریخ جدید مسابقات قهرمانی آسیا اعلام شده است، ملی‌پوشان می توانند در مسابقات حضور داشته باشند و قبل از مسابقات یک محک جدی را پشت سر بگذارند. ما همچنان منتظر اعلام قطعی اتحادیه تکواندو آسیا هستیم تا شرایط حضورمان در این مسابقات نیز مشخص شود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::