شما اینجا هستید

اخبار برتر » مربیانی که با تعطیلی باشگاه های تکواندو بیکار شده اند / سونامی کرونا

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، ویروس کرونا در این روزها بد جوری کشور را درگیر خودش کرده و در این بین ورزش هم از این ماجرا خارج نیست. در همین راستا ستاد مدیریت کنترل شیوع کرونا دستور داده تا برای جلوگیری از شیوع این بیماری در بین ورزشکاران، تمامی مسابقات و اردوها و همچنین هر گونه فعالیت سالن های ورزشی به حالت تعطیل در آید.

تصمیمی که علاوه بر رشته های توپی مثل فوتبال، والیبال، بسکتبال و هندبال حالا به رشته های انفرادی هم رسیده و ورزش های مثل وزنه برداری، کشتی و تکواندو که از امیدهای اصلی مدال آوری در المپیک هستند با مشکلاتی که این بیماری به وجود آورده درگیر هستند و به همین دلیل هم تمامی فعالیت های خود را به حالت تعطیل در آورده اند.

در تکواندو باشگاه های مهمی فعالیت می کنند که کار مهم این باشگاه ها پرورش استعدادهای ناب برای این رشته است اما با تعطیلی فعالیت باشگاه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا این روند به حالت تعلیق در آمده است اما آیا کسی خبر دارد که این تعلیق فعالیت در چه زمانی به پایان می رسد؟ هیچ کس از پایان کرونا خبر ندارد اما با اینحال درباره باشگاه ها یک تصمیمی کلی وجود دارد که تمامی سالن ها باید تعطیل باشند. تصمیمی که مشکلات زیادی را به وجود آورده و نیاز است که در این باره فکر و راهکاری اندیشیده شود.

بسیاری از مربیان که در تکواندو فعالیت می کنند و کار مهمی را برای کشف و پرورش استعدادها انجام می دهند و در واقع حیات و ممات این رشته به دست این مربیان است بیشترین در آمد خود را از طریق فعالیت در این باشگاه ها به دست می آورند. باشگاههایی که حالا فعالیت خود را تعطیل کرده اند و مشخص هم نیست که این تعطیلی چه زمانی به پایان می رسد. طبیعتا در این چند ماه که این بیماری باید ریشه کن شود هم وضعیت به همین شکل می رود اما مشخص نیست که در این مدت این مربیان چگونه باید چرخ زندگی خود را بچرخانند؟

در واقع در چنین مواردی است که مشخص می شود مربیان با ارزش سازنده با کمترین در آمد و کمترین امنیت شغلی چه کار بزرگی را انجام می دهند اما حالا که این مربیان درگیر این وضعیت شدند چه کسی باید بیاید و آنها را حمایت کنند؟ باشگاه داران و سرمایه گذرانی که از طریق باشگاه داری هم کسب در آمد می کنند و هم به تکواندو خدمت می کنند این چند ماه را چگونه باید طی کنند؟

اغلب این باشگاه ها استیجاری هستند و بخش عمده ای از در آمد این باشگاهها به جیب وزارت ورزش و جوانان واریز می شود اما آیا مسئولان ورزش حاضر هستند که در حمایت از باشگاه داران و مربیانی که در این باشگاه ها فعالیت می کنند، قدمی بردارند؟

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::