شما اینجا هستید

اخبار برتر » پیشنهادی که جای «تمجید» ندارد|تکلیف سهمیه های جام باشگاه ها آسیا روشن است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یک دهه از برگزاری نخستین دوره رقابت های جام باشگاه های آسیا می گذرد. جامی که به پیشنهاد ایران و موافقت اتحادیه آسیا و فدراسیون جهانی از بهمن ماه ۱۳۸۵ آغاز به کار کرد. از ۹ دوره قبلی این مسابقات ۸ دوره در ایران برگزار شده است و تنها ششمین دوره این رقابتها، بهمن ماه ۹۴ به میزبانی امارات در شارجه برگزار شد.

دانشگاه آزاد پنج دوره، شهرداری ورامین سه دوره متوالی و تبریز یک دوره روی سکوی قهرمانی این مسابقات ایستاده است.

سه سهمیه ایران در این رقابت ها به منظور تشویق و ایجاد انگیزه در تیم های حاضر در لیگ های برتر و نقش جهان هموراه طی یک دهه گذشته از سوی فدراسیون به تیم قهرمان لیگ دسته یک(نقش جهان) و دو تیم برتر (جام خلیج فارس) اختصاص پیداکرده است اما در خصوص این سهمیه ها پیشنهاداتی از سوی برخی افراد به گوش می رسد که نه تنها جای “تمجید” نداشته بلکه انسان را به فکر وامیدارد.

بابایی دبیر سازمان لیگ های تکواندو در خصوص سرنوشت نمایندگان ایران در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا می گوید: هنوز تصمیم گیری قطعی انجام نشده است و اگر شرایط به گونه‌ای باشد که تیم‌های شهرداری ورامین و کن به طور قطعی در مسابقات لیگ برتر قهرمان و نایب قهرمان شوند، باید در خصوص تیم سوم تصمیم بگیریم که چای زرینه از جام نقش جهان باشد یا تیم‌های پاس یا دانشگاه آزاد از لیگ برتر!تیم‌های کن و شهرداری ورامین در جام نقش جهان نیز اول و دوم شدند و باید ببینیم تیم سوم را از جام نقش جهان انتخاب کنیم یا این سهمیه به تیم سوم لیگ برتر جام خلیج فارس می رسد.

در حالی شاهد اظهار نظر مسئولین سازمان لیگ در خصوص سهمیه های ایران در جام باشگاه های آسیا هستیم که انتظار می رفت با تغییر مدیریت سازمان لیگ در دوره جدید مشکلات حل شود نه اینکه بی توجه به برخی اصول شتابزده عمل شود.

باید در نظر داشت که
۱- این موارد در حوزه اختیارات رییس فدراسیون تکواندو است و لاغیر
۲- تکلیف سهمیه های جام باشگاه ها آسیا روشن است و نیازی به تفسیر ندارد.

در پایان لازم است مدیران سازمان لیگ برای پرهیز از هرگونه شائبه ای از شتابزدگی پرهیز و بدانند که دستورالعمل سهمیه ها در ابتدای مسابقات لیگ مشخص می شود نه هفته پایانی که دو سهمیه لوازم خانگی کن و شهرداری ورامین مشخص شده و دو باشگاه ریشه دار و قدیمی پاس و دانشگاه آزاد نیز با تمام توان در حال رقابت برای کسب سوم سهمیه هستند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::