شما اینجا هستید

اخبار برتر » مرا نمی بینید، در اینستاگرام فالو کنید

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ شبکه های اجتماعی فضایی برای «شوآف» یا امکانی برای فرهنگ سازی، تغییر سبک زندگی، همراهی و یاری، اطلاع رسانی و یا نمایش بخشی از زندگی آن هم شاید نه یک زندگی واقعی، یک زندگی دروغین و کاذب؟ ما در مواجه با این ابزار ساده و راحت کدام راه را انتخاب کردیم؟ آیا فرهنگ استفاده از دنیای مجازی را همراه با ابزارهای آن به کار می گیریم؟

بیش از سه دهه قبل تلفن یکی از وسایل ارتباطی مدرنی بود که نه تنها فرهنگ استفاده اش را با خود نیاورد، بلکه بارها زندگی ها را تحت تاثیر سوءاستفاده های مکرر قرار داد. پدیده ای به نام «مزاحم تلفنی» ساخته همین فقر فرهنگی در مواجه با یک دستگاه ارتباطی گیرنده – فرستنده بود.

امروز در عصر شتابان و پرسرعت اطلاعات، بار دیگر با همان دردهای بی فرهنگ در مواجه با یک ابزار ارتباطی روبرو هستیم. اینستاگرام یکی از راه های ارتباطات مردمان عصر حاضر است. مردم هزاره سوم برای نشان دادن زندگی شان اینستاگرام را بهترین ابزار می دانند. از غذاهایی که می خورند، از موسیقی که می شنوند، از لباس جدیدی که می خرند، از هدایایی که رد و بدل می کنند سایرین را هم مطلع می کنند. یک اطلاع رسانی خودخواسته و بدون نگرانی و ناراحتی، هر چه خورد و خوراک و پوشاک و تفریحات بیشتر باشد چه بهتر.

اگر شما یکی از افراد تاثیرگذار جامعه باشید در قبال این امکان ارتباطی چه واکنشی خواهید داشت و از آن به چه طریقی استفاده می کنید؟ نگاه جامعه به شما به عنوان شخصی که می تواند بعضی ساختارها را تغییر داده و یا به تغییر آنها کمک کند چگونه خواهد بود؟

این روزها اگر سری به دنیای مجازی چهره های ورزشی بزنید بعضی اوقات با اتفاقی روبرو می شوید که باور آن تا حدی برای شما قابل قبول نیست.

از ورزشکاران به عنوان گروه مرجع برای جامعه کمتر انتظار می رود که به جای تشویق جامعه و افراد آن به ورزش و سوق دادن آنها به سمت تغییر سبک زندگی برای سلامتی بیشتر و کاهش هزینه های درمان، به دنیای مد و تفریحاتی از این دست رو آورده باشند.

جذابیت های دنیای رسانه ای که می توان آن را با نرم افزارهای ادیت رنگ و لعاب بیشتری هم داد متاسفانه نه تنها گریبانگیر گروه سنی نوجوانان و جوانان شده بلکه دنیای ورزشکاران را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

شاید ورزشکارانی که در صحنه ورزش کمتر دیده می شوند و کمتر اخبار آنها در رسانه های کاغذی و مجازی به چشم می‌خورد، سوءاستفاده از اینستاگرام را به عنوان پوششی برای ناکامی خود انتخاب کرده اند. این عده با نشان دادن زرق و برق‌های فریبنده زندگی شان بیشتر یادآور بازیگران عرصه مد هستند تا ورزشکارانی که باید دنبال حرفه ای گری باشند.

شاید یکی دو دهه آینده دنیای مجازی هم به دنیای ارتباطات قدیمی وصل شود و تاثیرات مخرب آن از بین برود. همانطور که تلفن، ویدئو، نوار کاست، ضبط صوت دیگر نه تنها اثرات مخرب ندارند که از آنها می توان به عنوان اشیاء عتیقه نام برد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::