شما اینجا هستید

اخبار برتر » تکواندو البرز بازوی پر قدرت فدراسیون / هیاتی با توان فنی ویژه

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ هیات تکواندو البرز با محقق کردن همه برنامه های پیش بینی شده درتقویم ورزشی سال ۹۸ خود توانست با همت اساتید، قهرمانان، تکواندوکاران و کادر متخصص هیات استان برگ زرین دیگری برافتخارات این رشته ورزشی در استان البرز به ثبت برساند. خانواده ۵۱ هزار نفری تکواندو استان با ۵۶۸ مربی رسمی که مسئولیت هدایت، رشد و پرورش هنرجویان را عهده دارند که این مهم در ۲۹۳ باشگاه رسمی در سطح استان پیگیری می شود.

این هیات موفق تکواندو با برگزاری بیست و سومین دوره مسابقات لیگ باشگاه های استان البرز در دو بخش آقایان و بانوان با حضور بی نظیر ۲۱۲ تیم رکوردی بی نظیر در کشور بنام خود رقم زد.

حضور ۷۹ تیم در لیگ آقایان (خردسالان: ۱۵ تیم، نونهالان: ۱۱ تیم، نوجوانان: ۹تیم، جوانان: ۱۸ تیم، پومسه: ۱۵ تیم، هان مادانگ: ۱۱ تیم) و ۱۳۳ تیم در لیگ بانوان (خردسالان سبز و آبی: ۱۴ تیم، خردسالان قرمز و مشکی: ۱۰ تیم، نونهالان سبز و آبی: ۱۰ تیم، نونهالان قرمز و مشکی: ۱۹ تیم، نوجوانان: ۱۰ تیم، پومسه: ۷۰ تیم) افتخاری بود که با برنامه ریزی مسئولین هیات و همدلی خانواده بزرگ تکواندو البرز به ثمر نشست.

۴۶ تیم از استان نیز سال گذشته در رقابتهای لیگ کشور در قالب تیم های پومسه و کیوروگی به عنوان نماینده البرز در رده های سنی مختلف حضور داشتند.

کسب ۲۷ مدال طلا، ۲۳ نقره و ۲۷ برنز در رقابت های کشوری که ماحصل آن فتح هشت سکوی قهرمانی ایران با تلاش ستودنی اساتید و تکواندوکاران استان به دست آمد.

تکواندو البرز در سال ۹۸ نیز همانند ادوار گذشته نمایندگان زیادی در اردوی های تیم ملی داشت و موفق به کسب عناوین و مدال های رنگارنگی در آوردگاه های جهانی، آسیایی و بین المللی شد؛ کسب ۱۱ مدال طلا ۱۰ نقره و ۱۰ برنز در این رقابت ها گواه بر این مهم است. همچنین باید اشاره ای به حضور ۱۰ مربی مجرب البرزی به عنوان مربی ملی در سال ۹۸ داشت که  نشانگر توان فنی ویژه این اساتید است.

برگزاری مسابقات آزاد، انتخابی، مناسبتی، لیگ ها و کلاس های مربیگری، داوری و آزمون ها میزبانی دومین دوره المپیاد کشوری نونهالان در بخش بانوان، آزمون دان سه و چهار کشوری آقایان و هماهنگی سالیانه داوران پومسه کشور در دو بخش آقایان و بانوان را نیز از دیگر فعالیت های مسئولین خستگی ناپذیر استان است.

کسب مدال نقره مسابقات جهانی از سوی جوان خوش آتیه البرزی مهلا مومن زاده در اوایل سال ۹۸ برای دومین بار در تاریخ تکواندو بانوان کشور، کسب عنوان قهرمانی تیم منتخب جوانان و بزرگسالان البرز در رقابتهای قهرمانی کشور با هشت فینالیست به عنوان رکورد بی سابقه این رقابتها، کسب دو سهمیه المپیک(تیمی)، حضور ۵ مربی ملی در اردوهای ملی و کسب مدال های متعدد، کسب عنوان فنی ترین بازیکن از سوی ساناز عباس پور در رقابتهای قهرمانی نونهالان جهان گوشه ای از کسب افتخارات بانوان توانمند البرزی میباشد که حائز اهمیت و توجه است.

تکواندو البرز همواره یکی از بازوان پرقدرت تکواندو ایران بوده و توانسته با مدیریت شایسته محمد نوذری نقش خود را به عنوان یک هیات نمونه به خوبی ایفا نماید.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::