شما اینجا هستید

اخبار برتر » نظری: برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در اردیبهشت امکان پذیر نیست| همه ما در قبال سلامتی یکدیگر مسئول هستیم

Rate this post

حسینعلی نظری سرمربی تیم ملی پومسه کشورمان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص تعویق مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ توضیح داد: همه چیز حتی اقتصاد کشورها تحت الشعاع بیماری کرونا قرار گرفته و زندگی را در ۱۸۵ کشور مختل کرده است. مسابقات آسیایی نیز که قرار بود در لبنان برگزار شود و رقابت‌های جهانی دانمارک هم به تعویق افتاده است البته لبنان اردیبهشت را برای برگزاری این رقابت‌ها در نظر گرفته است اما باید دید شرایط آن فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: به نظر من تا بیماری کرونا کاملا از بین نرود، این رقابت ها و حتی المپیک هم برگزار نخواهند شد. بنابراین مردم باید هماهنگ با همدیگر به توصیه های بهداشتی گوش بدهند و در خانه بمانند تا از فراگیرتر شدن بیش از پیش این ویروس جلوگیری شود.

نظری در خصوص تعلیق تمرینات تیم ملی و آمادگی تکواندوکاران گفت: همه ملی‌پوشان پومسه حرفه‌ای و با تجربه هستند و در خانه تمرینات انفرادی خود را انجام می‌دهند اما به هر حال با تمرینات گروهی تفاوت زیادی دارد. در اردو تمرینات ما روزانه ۵ ساعت و در دو نوبت است که از لحاظ روحی و روانی، اجتماعی،دور از آسیب و با هدفگذاری در همه ابعاد رشد می‌کنند و قطعا در خانه این شرایط برای آنها فراهم نیست.

نظری تصریح کرد: ۴۹ کشور آسیایی در مسابقات قهرمانی آسیا حضور دارند که در حال حاضر بیشتر آنها درگیر ویروس کرونا هستند، مدتی است هیچ تمرینی انجام نداده‌اند و به نظرم از لحاظ فنی برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در اردیبهشت امکان پذیر نیست.

سرمربی تیم ملی پومسه درمورد برنامه ریزی کادر فنی برای اعضای تیم توضیح داد: برنامه‌ای خاصی به آنها نداده‌ایم اما آنها خودشان را آماده نگه می‌دارند و با توجه به اینکه پومسه فضای زیادی را برای تمرین لازم ندارد کار آنها سخت نیست البته این نوع تمرین برای من دلچسب نیست و آمادگی برای مسابقات محسوب نمیشود اما در حال حاضر با این شرایط چاره‌ای نیست.

وی در پایان گفت: همه ما باید با همدلی گوش به فرمان توصیه‌های پزشکی باشیم، در خانه بمانیم، مسافرت نرویم و با یک جهاد وهمت ملی کمک کنیم تا این شرایط تمام شود چرا که سلامتی یک اصل مهم و اساسی است و همه ما در قبال آن ﻣﺳﺌول هستیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::