شما اینجا هستید

اخبار برتر » سروی: مهمترین برنامه ما در سال جدید کسب ۲ سهمیه المپیک است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، زهرا سروی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره عملکرد بانوان تکواندوی ایران در سال ۹۸ اظهار داشت: در سال گذشته صد درصد برنامه‌هایی که در تقویم فدراسیون برای بخش بانوان پیش‌بینی شده بود، عملی شد و این موضوع با توجه به چالش‌های مالی اکثر فدراسیون‌ها یک نقطه قوت برای فدراسیون تکواندو بود. در مجموع و با وجود پتانسیل بالای بانوان تکواندوکار اعتقاد دارم می‌توانیم عملکردمان در سال ۹۸ را قابل قبول بدانیم.

وی با اشاره موفقیت تیم‌های پایه در مسابقات جهانی و آسیایی گفت: در رده سنی پایه عملکرد بچه‌ها فوق‌العاده بود و تیم‌های نونهالان و نوجوانان ما با اقتدار قهرمان آسیا شدند. نکته جالب انتخاب بهترین و فنی‌ترین بازیکن از تیم ایران بود و در هر دو بخش  نونهالان و نوجوانان نیز اعظم درستی و ندا زارع بهترین مربی آسیا شدند. در ادامه راه تیم نونهالان با ترکیبی دیگر و تنها درصدی از تیم آسیایی در مسابقات جهانی ازبکستان حضور پیدا کرد و با کسب شش مدال طلا و یک نقره دنیا را شگفت‌زده کرد و با اختلاف قهرمان جهان شد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو خاطر نشان کرد: در ازبکستان نیز اعظم درستی بهترین مربی جهان شد و بهترین و فنی‌ترین بازیکن جهان هم دختری ایرانی بود. بارها تأکید شده است که برنامه‌ریزی فدراسیون در رده پایه و برگزاری منظم لیگ‌های پایه باعث شده است تا نتیجه آن را با قهرمانی در مسابقات آسیایی و جهانی ببینیم.

سروی درباره کسب دومین مدال تاریخ بانوان ایران در مسابقات جهانی منچستر توسط مهلا مومن‌زاده گفت: مدال نقره مهلا مومن‌زاده به جهت اولین حضور او در مسابقات جهانی بزرگسالان بسیار ارزشمند بود. از طرفی عملکرد چند تکواندوکار دیگر ما خوب بود و با توجه به شرایطی که کشور انگلیس برای ما فراهم کرده بود عملکرد آنها مقابل نمایندگان میزبان حیثیتی بود که خدا را شکر دو نفر از بازیکنان ما نمایندگان کشور میزبان را حذف و برنامه‌ها آنها را به‌هم ریختند.

وی در مورد هدف‌گذاری فدراسیون تکواندو در بخش بانوان برای سال ۹۹ هم گفت: بیشتر برنامه ما در راستای حضور دو ورزشکار و کسب دو سهمیه المپیک در مسابقات قاره‌ای آسیا خواهد بود. همچنین مسابقات قهرمانی آسیا را بعد از عادی شدن شرایط و از بین رفتن ویروس کرونا در پیش خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد عملکرد خوبی را در بخش بانوان داشته باشیم.

نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو درباره شانس بانوان ایران برای حضور روی سکوی مسابقات آسیایی برای اولین بار گفت: حضور روی سکوی آسیایی کار سختی است و از طرفی با وجود تلاش‌های کادرفنی و بچه‌ها شرایط ایجاد شده کار ما را سخت کرد. تمرینات در این شرایط متوقف شد و در حال حاضر بچه‌ها تمرینات بدنسازی را از طریق فضای مجازی و زیر نظر کادر فنی در خانه انجام می‌دهند، اما قطعاً ابزار و تجهیزاتی که یک ورزشکار حرفه‌ای نیاز دارد در خانه فراهم نیست و کارآیی آنها کم خواهد شد. امیدوارم با فراهم شدن شرایط بچه‌ها با انگیزه مضاعف کار آماده‌سازی خود را انجام بدهند.

سروی در مورد احتمال تعویق دوباره مسابقات کسب سهمیه المپیک در خردادماه گفت: این موضوعی نیست که بتوانیم در خصوص آن پیش‌بینی داشته باشیم و باید ببینیم شرایط کشورها در مواجهه با ویروس کرونا به چه شکلی رقم می‌خورد. در حال حاضر هیچ چیزی قابل پیش‌بینی نیست، اما مطمئنم این روزهای سخت خواهند رفت و امیدوارم با همکاری و همیاری مردم در کشورمان این روزها در ایران زودتر به پایان برسند.

وی در واکنش به بیانیه وزارت ورزش برای تعطیلی تمرینات تیم‌های ملی تا پایان فروردین ماه هم خاطر کرد: قطعاً تابع قوانین وزارت ورزش و جوانان هستیم، اما اگر زمان مسابقات کسب سهمیه المپیک در خرداد ماه تغییر نکند ما با شروع تمرینات در اردیبهشت ماه دچار مشکل خواهیم شد، مگر اینکه مسابقات کسب سهمیه المپیک به تعویق بیفتد که در آن صورت ما ظرف روزهای آینده جمع‌بندی خود را برای مسابقات کسب سهمیه و قهرمانی آسیا اعلام خواهیم کرد. قطعاً مسئولان فدراسیون و سازمان تیم‌های ملی برنامه خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن اعلام خواهند کرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::