شما اینجا هستید

اخبار برتر » برنامه ریزی جدید برای تاریخ جدید المپیک |تکلیف حقوق‌ها چه می شود؟

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، تعویق یک ساله بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو حالا شرایط عجیبی را برای رشته های ورزشی دنیا به وجود آورده است. رشته هایی که قرار بود در این بازی‌ها به رقابت بپردازند حالا در ۵ ماه مانده به زمان قبلی اعلام شده از سوی کمیته بین المللی المپیک متوجه شده اند که بازی‌ها به تعویق افتاده و این یعنی انجام یک برنامه ریزی جدید از سوی تمامی دست اندرکاران برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو که باید از سوی مسئولان ورزش و کمیته های ملی المپیک و همچنین فدراسیون های ورزشی انجام شود.

یکی از برنامه ریزی هایی که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش برای سال المپیک داشتند، پرداخت حقوق ماهیانه به ورزشکاران و اعضای کادر فنی تیم های بود که سهمیه المپیک را دریافت کردند. قرار بود هر ورزشکاری که سهمیه المپیک را کسب می کند تقریبا حقوق یک سال منتهی به المپیک را از کمیته ملی المپیک دریافت کند و در این مدت هم سعی شد که بخشی از این مبالغ پرداخت شود.

در تکواندو هم که دو سهمیه را آرمین هادی پور و میر هاشم حسینی کسب کردند، در دو قسط حقوق دریافت کردند اما حالا که بازی های المپیک به تعویق افتاده یک سئوال وجود دارد که تکلیف این حقوق ها چه خواهد شد؟ آیا کمیته ملی المپیک پرداخت این حقوق‌ها را ادامه می دهد و یا اینکه با توجه به تعویق مسابقات تصمیم می گیرد که پرداخت حقوق‌ها را هم به حالت تعلیق دربیاورد؟

هنوز هیچ اظهار نظری در این باره نشده اما یک موضوع در این تصمیم گیری جدید نباید نادیده گرفته شود و آن هم این است که ورزشکاران برای دریافت این حقوقها برنامه ریزی کردند و حالا قطع احتمالی آن می تواند در برنامه های ورزشکاران و حتی کادر فنی اختلال زیادی را به وجود بیاورد.

شاید ورزش الان با وقفه ای روبرو شود اما واقعیت این است که زندگی هنوز ادامه دارد و حالا کادر فنی و ورزشکاران باید به روش های مختلف سعی کنند هم خودشان را از خطر ابتلا به این بیماری دور نگه دارند و هم اینکه تمرینات خود را منظم انجام بدهند. شاید در شرایط پر ابهام این روزها هم ورزشکاران و هم مربیان بیشتر از مواقع دیگر به این پول نیاز داشته باشند.

قرار بود که این روند پرداخت تا تیر ۹۹ ادامه داشته باشد اما حالا که المپیک به تعویق افتاده چه تصمیمی در این باره اتخاذ می شود؟ آیا کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان می توانند برای یکسال آینده هم برنامه‌ریزی کنند و این پرداخت ها ادامه داشته باشد و یا اینکه از تیر ماه این پرداخت قطع می شود؟ شاید هم اصلا از همین حالا قطع بشود و به جز دو قسطی که پرداخت شد دیگر پرداختی وجود نداشته باشد.

این بلاتکلیفی نباید خیلی ادامه دار باشد و نیاز است که هر چه زودتر تصمیمی در این باره اتخاذ شود. هر چند که در این شرایط سخت مالی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش اگر قصد پرداخت این حقوقها را تا تاریخ جدید بازی‌ها ادامه بدهند، تعهدی را به گردن می گیرند که تا قبل از این برایش برنامه ریزی نکرده بودند. به نظر میبا اعلام تاریخ جدید از سوی کمیته ملی المپیک خیلی زود وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در این باره تصمیم گیری می کنند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::