شما اینجا هستید

اخبار برتر » نامه رییس فدراسیون جهانی تکواندو|تغییر تاریخ برگزاری مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۱

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، دکتر چو، رئیس فدراسیون جهانی تکواندو در نامه‌ای به اعضای این فدراسیون ضمن آرزوی سلامتی برای خانواده بزرگ تکواندو تأکید کرد که در حال حاضر باید بیش از هر زمان دیگری مراقب سلامتی خود باشیم. 

در ادامه این نامه آمده است:

در طول دو هفته اخیر فدراسیون جهانی تکواندو، سه جلسه مجزا با ریاست کمیته بین‌المللی المپیک و جلسات بی‌شماری نیز با اعضای بخش‌های ورزشی این کمیته درباره تعویق تاریخ بازی‌های المپیک و پارالمپیک و تغییر آن به سال ۲۰۲۱ داشته است.

با توجه به اینکه تاریخ برگزاری بازی‌های المپیک توکیو به ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱ و بازی‌های پارالمپیک به ۲۴ آگوست تا ۵ سپتامبر ۲۰۲۱ تغییر یافته، فدراسیون جهانی تکواندو نیز در تقویم رویدادهای خود تغییراتی خواهد داشت. 

برهمین اساس مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۱ که قرار بود ماه می به میزبانی ووشی چین برگزار شود با تعویق و در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱ پیگیری خواهد شد که زمان دقیق به‌زودی اعلام می‌شود.

همچنین هیچ تغییری در سهمیه‌های کسب شده قاره‌های آفریقا، اقیانوسیه و پن آمریکا ایجاد نخواهد شد و مسابقات کسب سهمیه قاره آسیا و اروپا نیز در سال‌جاری و با در نظر گرفتن شرایط برگزار می‌شود که تاریخ برگزاری آن متعاقباً اعلام می‌شود.  

تمامی رویدادهای گرید یک و دو (G1 و  G2) فدراسیون جهانی تکواندو تا آخر ماه می کنسل شده و به تعویق می‌افتد. رویدادهای دیگر بعد از این تاریخ نیز با در نظر گرفتن شرایط برگزار می‌شود و در صورت نیاز به منظور حفظ سلامت و امنیت همگان تاریخ آنها را نیز تغییر خواهیم داد.

رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان نیز در تاریخ ۱۴ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ (۲۳ تا ۲۷ آبان ماه)  به میزبانی صوفیه بلغارستان همزمان با مجمع فدراسیون جهانی تکواندو و در تاریخی که از پیش اعلام شده، برگزار می‌شود، اما سمپوزیوم تکواندو به دلیل مشکلات بودجه‌ای  و تغییرات به وجود آمده در  هزینه‌های بازی‌های المپیک برگزار نخواهد شد.

همچنین مسابقات فینال گرندپری و مراسم گالا نیز در نوامبر ۲۰۲۰ و به میزبانی مکزیک انجام خواهد شد.

رئیس فدراسیون جهانی تکواندو در پایان تأکید کرد که خانواده تکواندو با قدرت، اتحاد و همبستگی از این بیماری همه‌گیر در سراسر دنیا و چالش‌های پیش رو به سلامت گذر خواهد کرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::