شما اینجا هستید

اخبار برتر » ساعی: تعویق المپیک رنگ مدال برخی از ورزشکاران را تغییر می‌دهد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، هادی ساعی در گفتگو با خبرگزاری آنا درباره تعویق یک‌ساله المپیک گفت: متأسفانه شیوع ویروس کرونا جهان‌گیر شده است و تمامی کشورها درگیر آن هستند و به نظرم در شرایط فعلی کمیته بین‌المللی المپیک بهترین تصمیم را گرفت. اگرچه تعویق یک‌ساله المپیک مشکلاتی هم به وجود می‌آورد اما طبق منشور المپیک سلامت ورزشکاران باید در اولویت باشد. در این مسابقات نخبگان ورزشی از سراسر دنیا حضور پیدا می‌کنند و باید سلامت آنها حفظ شود.

وی گفت: حتی در جریان مسابقات المپیک اگر یک ورزشکار دچار آسیب‌دیدگی شود، دیگر اجازه ادامه به او نمی‌دهند. بنابراین این موضوع نشان می‌دهد که آنها به سلامت ورزشکاران توجه ویژه‌ای دارند. البته تعویق المپیک اتفاقات زیادی هم به همراه دارد. ممکن است رنگ مدال برخی از ورزشکاران تغییر کند و حتی کسانی که شانس کسب مدال نداشته باشند، در این ۱۷ ماه باقی مانده به شروع مسابقات به اوج آمادگی رسیده و بتوانند مدال کسب کنند. از طرفی برخی دیگر هم که در شرایط آمادگی هستند ممکن است تا زمان برگزاری المپیک نتوانند شرایط خوب بدنی خود را حفظ کنند، بنابراین دست‌شان از مدال کوتاه بماند. 

پرافتخارترین تکواندوکار ایران در مورد وضعیت میرهاشم حسینی وآرمین هادی پور تکواندوکاران المپیکی اظهار کرد: یکی از مشکلات ورزشکاران المپیکی حفظ وزن خود است. این موضوع ممکن است ما را با چالش‌های زیادی مواجه کند. به هر حال ورزشکاران باید تا یک سال وزن خود را حفظ کنند و این فشار زیادی به آنها وارد می‌کند. البته متقابلاً کادر فنی هم با چالش روبه‌رو می‌شود. قبل از تعطیلی اردوهای تیم ملی، ورزشکاران در شرایط خیلی سختی تمرین می‌کردند. یک ورزشکار برای رسیدن به میدان المپیک باید هم از نظر فیزیکی و هم از نظر ذهنی در شرایط ایده‌آل باشد.

ساعی تأکید کرد: قبل از تعطیلی اردوها، ورزشکاران المپیکی به شدت زیر نظر بودند به‌طوری‌که آنها از اردو خارج نمی‌شدند تا مبادا آلوده به ویروس شوند. گاهی اوقات حتی مجبور بودند با ماسک و دستکش تمرین کنند اما حالا با تعویق یک‌ساله المپیک این فشارها برداشته شده است و ما وقت کافی را برای تمرین داریم. در حال حاضر اردوهای تیم ملی هم تعطیل است و تکواندوکاران المپیکی در خانه تمرینات را ادامه می‌دهند. امیدوارم هر چه زودتر این شرایط تغییر کند و ویروس کرونا ریشه‌کن شود.

وی همچنین در مورد وضعیت مسابقات گزینشی المپیک در قاره آسیا و شرایط بانوان برای کسب دو سهمیه عنوان کرد: مسابقات کسب سهمیه قرار بود در خرداد برگزار شود و در حال حاضر تنها مسابقات گزینشی المپیک قاره آسیا و اروپا برگزار نشده است. منتظر هستیم تا فدراسیون جهانی زمان برگزاری این دو مسابقه را اعلام کند. البته من فکر می‌کنم تغییر المپیک فرصت خوبی برای بانوان ما است تا بتوانند بیشتر تمرین کنند و به آمادگی برسند. امیدوارم مربیان هم نفرات شایسته‌ای را به مسابقات اعزام کنند و در نهایت دو سهمیه نصیب بانوان شود. تکواندوی بانوان در شرایطی است که باید از آنها انتظار مدال داشته باشیم و نباید تنها به کسب سهمیه اکتفا کنیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::