شما اینجا هستید

اخبار برتر » از چالش کرونا به سلامت عبور می‌کنیم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از مهر، دکتر چو رییس فدراسیون جهانی تکواندو در پیامی به کشورهای عضو عنوان داشت: عمیق‌ترین همدردی‌های خود را با کسانی که در سراسر جهان تحت تأثیر این ویروس قرار گرفته بیان می‌کنم.

در ادامه این پیام آمده است: از منظر تکواندو نیز بحران ناشی از COVID-۱۹ می‌تواند فرصتی دیگر برای ما باشد تا از ابتدا شروع کنیم. این ویروس میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داده و باعث لغو و تعویق گسترده مسابقات ورزشی، به ویژه بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ شد.

دکتر چو افزود: IOC در این خصوص این تعویق خیلی با دقت بررسی و در نهایت تصمیم گرفت. با این حال، من از این تصمیم حمایت می‌کنم. هر چند یک سال تعویق خسارت مالی بزرگی در پی داشت اما با وخیم‌تر شدن اوضاع، گزینه دیگری وجود نداشت. سلامت و رفاه ورزشکاران و مسئولان در اولویت قرار دارد. اکنون وقت آن رسیده است که برای بازی‌های آینده برای سال آینده تمرکز کنیم و می‌توانیم المپیکی داشته باشیم بهتر از المپیک‌های گذشته.

رئیس WT اظهار داشت: بسیاری از رویدادهای تکواندو در سال ۲۰۲۰ به دلیل COVID-۱۹ لغو و به تعویق افتاده است. همچنین جلسه فوق العاده شورای اجرایی که قرار بود ۱۲ می (۲۳ اردیبهشت ماه) در لوزان سوئیس با حضور «توماس باخ» رئیس کمیته بین المللی المپیک برگزار شد را به جلسه غیرحضوری تغییر داد. ضمن اینکه مسابقات جهانی ۲۰۲۱ به بعد از بازی‌های المپیک توکیو موکول شد.

وی ادامه داد: فدراسیون جهانی در حال برنامه ریزی برای بازی‌های المپیک و پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ است و متعهد به تشکیل کمیته Ad-hoc است که به دنبال بهبود قوانین رقابت برای اطمینان از هیجان انگیزترین رقابتها باشد. سیستم محافظ و امتیاز دهی الکترونیکی نیز بهبود یافته و تا رقابتهای جهانی ۲۰۲۳ آماده خواهد شد.

دکتر چو در پایان این پیام گفت: اطمینان دارم که شرایط فعلی این امکان را برای تنظیم مجدد برنامه‌ها در اختیار ما قرار می‌دهد و ما این سختی‌ها را با موفقیت پشت سر خواهیم گذاشت.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::