شما اینجا هستید

اخبار برتر » اتفاقات سال ۲۰۰۰ را هیچوقت فراموش نمیکنم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان‌های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

مجید افلاکی قهرمان جهان تکواندو از شیرینی قهرمانی در جام جهانی ۲۰۰۰ فرانسه با دستی به شدت آسیب دیده و تلخی یک شکست که حتی حاضر به مرور دوباره آن نیست صحبت می‌کند:

«اولین حضورم در رقابت های جام جهانی مربوط به سال ۲۰۰۰ می‌شود که در “لیون” فرانسه برگزار شد و خاطره شیرینی است که از آن دوران برایم به جا مانده است. تیم ملی توانست برای اولین دوره بر سکوی قهرمانی بایستد؛ آن زمان تکواندو تنها رشته ورزشی بود که این مقام را برای کشورمان کسب کرد و من هم با یک دست له شده به ایران بازگشتم.

در اولین مبارزه‌ام با حریف استرالیایی دستم شکست و هنگام مبارزه با حریف کره جنوبی که رقابت سختی هم بود آسیب دستم بیشتر شد. یادش بخیر در حین مسابقه دکتر امیدی که کنار ما بودند آمپول بی حسی به دستم تزریق کردند تا بتوانم مسابقه را به اتمام برسانم و در نهایت توانستم مدال نقره کسب کنم. بعد از بازگشتمان به ایران تنها با تقدیرنامه از ما تشکر کردند.

تلخ ترین خاطره ای که من از دوران قهرمانی دارم مربوط به اولین حضورم در بازی های المپیک ۲۰۰۰ سیدنی است که هیچوقت دوست نداشته و ندارم جزییات و اتفاقاتی که افتاد، برای من یادآوری شود چرا که همه آنها منجر به ناکامی ما شد.

از همان زمان نونهالی که تکواندو را شروع کردم تا لحظه خداحافظی با تمام ناملایمتی‌ها  اما برایم به شیرینی رقم خورده است؛ من در تمام این سالها آسیب دیدگی های شدیدی داشته‌ام همچنین گاهی برای حضور در اردوها دوری ۱۴ماهه از خانواده و استرس‌های فراوانی را تحمل کرده‌ام، فکر می‌کنم وظیفه خودم را انجام داده‌ام و به نوبه خودم برای کشورم زحمت زیادی کشیده‌ام. البته همه به عشق مردم بوده است چرا که بسیار مردم قدردانی داریم واگر مانده‌ام، جنگیده‌ام و نام مجید افلاکی در یادها میماند به لطف آنهاست.

انشالله بیماری کرونا که گریبان گیر همه دنیا شده از همه ملت ها دور باشد و برکت و فراوانی برای همه مردم جهان باشد.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::