شما اینجا هستید

اخبار برتر » ایستادن روی سکوی قهرمانی باشکوه ترین لحظه زندگی من بود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

فیض الله نفجم نایب قهرمان جهان تکواندو از خاطرات تلخ و شیرین دوره قهرمانی اش می‌گوید:

«برای رقابت های قهرمانی جهان  1997 به هنگ کنگ اعزام شده بودیم، شب قبل از مسابقه حسن اصلانی سنگین وزن تیم بخاطر آب زیادی که برای وزن کشی از دست داده بود کلیه درد شدیدی گرفت و تا صبح حال خوبی نداشت. ما هم در کنار او بیدار ماندیم و همین شرایط باعث شد نتوانیم به خوبی استراحت کنیم و از لحاظ روانی بهم ریخته بودیم؛ متاسفانه در اولین مبارزه به یک حریف خیلی ضعیف نتیجه را واگذار کردم و برایم خاطره ای تلخ از آن رویداد به جا ماند.

اما شیرین ترین خاطره من مربوط می‌شود به اولین حضور در مسابقات جام جهانی سال ۲۰۰۶ که به میزبانی تایلند برگزار شد. در این رقابت‌ها توانستم مدال طلا کسب کنم، لحظه‌ای که روی سکوی قهرمانی ایستادم و پرچم ایران به اهتزاز در آمد تنها زمانی بود که از خدا هیچ چیزی نخواستم و به عنوان با شکوه ترین لحظه زندگی من در خاطره‌ام ثبت شد.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::