شما اینجا هستید

اخبار برتر » خلیفه: پرونده لیگ باید بسته شود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، نعمت خلیفه در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در واکنش به صحبت‌های رئیس سازمان لیگ تکواندو مبنی بر برگزاری هفته پایانی لیگ برتر تکواندو در اواخر خرداد یا اوایل تیر ماه اظهار داشت: ابتدا باید ببینیم درگیری با ویروس کرونا تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، اما وقتی المپیک رویدادی به این عظمت که رقم‌های میلیاردی و سیاست‌های زیادی پشت آن است یک سال به تعویق می‌افتد، طبیعتاً ما نیز باید پیرو همین اتفاق باشیم.

سرمربی تیم دانشگاه آزاد تصرح کرد: در رشته‌های دیگر، هندبال لیگ خود را تمام کرد و تیم‌های اول تا سوم لیگ را در همان شرایط معرفی و بحث را جمع کرد. در بحث ادامه لیگ نیز باشگاه‌هایی که باید برای آنها بودجه مالی تعریف شود با شیوع ویروس کرونا تحت‌تأثیر این اتفاق هستند. در حال حاضر دانشگاه کاملاً تعطیل است و حتی کارمندهای اداری ما بعضاً دورکاری می‌کنند و حتی تدریس ما نیز به صورت آنلاین انجام می‌شود. 

وی افزود: از طرفی هیچ‌کدام از بازیکنان نیز تمرین ندارند و شرایط هیچ‌کدام از تیم‌ها مناسب نیست. اگر قرار است کرونا نیز جمع شود حداقل زمانی یک ماهه لازم است تا بچه‌ها به اوج آمادگی برسند. در این شرایط به نظر من باید از رشته‌های دیگر الگوبرداری کرد. در حال حاضر لیگ‌های معتبر اروپایی در رشته فوتبال نیز تعطیل هستند و ما باید ببینیم لیگ‌های دیگر در سرتاسر دنیا چه کاری را انجام می‌دهند و براساس آن حرکت کنیم.

خلیفه پیشنهاد خود برای ادامه مسابقات لیگ برتر تکواندو را این‌طور مطرح کرد: چهار تیم بالای جدول لیگ تکواندو مشخص هستند و حتی با برگزاری هفته‌های پایانی تغییری صورت نمی‌گیرد یا بسیار جزئی است. با توجه به شرایط موجود که اصلاً مشخص نیست چه زمانی به باشگاه‌ها اجازه باز شدن خواهند داد و تعطیلی تمام رویدادهای ورزشی دنیا و اینکه تیم‌ها بتوانند برای فصل آینده تمرکز کنند، بهتر است فدراسیون تکواندو از رشته‌های مانند هندبال و والیبال الگوبرداری و لیگ را تمام شده اعلام کند.

وی خاطر نشان کرد: این اتفاق در ۱۰۰ سال گذشته برای اولین بار است که افتاده و به نظر من با شرایط موجود باید پرونده لیگ را ببندیم تا تیم‌ها برای فصل جدید برنامه‌ریزی کنند. درباره فصل آینده نیز باید ابتدا صبر کرد تا مشخص شود که اجازه فعالیت ورزشی داده خواهد شد و براساس آن رو به جلو حرکت کنیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::