شما اینجا هستید

اخبار برتر » بررسی آخرین وضعیت تکواندو بعد از تعویق دوباره قهرمانی آسیا / نشست پولادگر با مربیان تیم ملی

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، بعد از اینکه با اعلام رسمی اتحادیه تکواندو آسیا، مسابقات قهرمانی آسیا که قرار بود ۲۲ تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه به میزبانی “بیروت” به تعویق افتاد؛ حالا فدراسیون تکواندو قصد دارد برای شروع مجدد اردوهای تیم ملی تصمیم گیری کند.

مسابقات  قهرمانی آسیا در بخش‌های پاراتکواندو، پومسه و کیوروگی (انفرادی و تیمی) و در گروه مردان و زنان قرار بود از ۲۲ تا ۲۶ اردیبهشت ماه به میزبانی لبنان و در شهر بیروت برگزار شود اما با اعلام رسمی از سوی “کی سوک لی” رییس اتحادیه تکواندو آسیا با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر جهان برگزاری این رقابت‌ها در تاریخ از پیش تعیین شده لغو و زمان برگزاری جدید هم هنوز مشخص نیست.قرار است اتحادیه تکواندو آسیا برای سومین بار برای برگزاری مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا تصمیم گیری کند.

با این حال فدراسیون تکواندو برای بررسی آخرین وضعیت اعضای تیم ملی تکواندو هفته آینده نشست مهمی را برگزار می‌کند. فدراسیون تکواندو همانند سایر رشته ها سلامتی اعضای تیم ملی را مهمتر از هر چیز دیگری می داند و به همین دلیل از زمان شیوع بیماری کرونا اردوها و تمرینات تیم ملی را تعطیل کرد.

بعد از اینکه نزدیک به چهل روز از تعطیلی اردوهای تیم ملی می گذرد و با توجه به تصمیم ستاد مبارزه با کرونا هم تا آخر اردیبهشت ماه ممکن نیست تمرینات تیم ملی دوباره شروع شود، فدراسیون تکواندو تصمیم گرفته نشست مهمی را با کادر فنی برگزار کند و بعد درباره زمان دقیق شروع اردوهای تیم ملی و همچنین هماهنگ سازی برنامه های فدراسیون با توجه به تغییرات ایجاد شده در برنامه های فدراسیون جهانی تصمیم گیری کند.

قرار است روز یکشنبه این نشست با حضور سیدمحمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو، کادر فنی تیم های ملی تکواندو و پاراتکواندو و رییس سازمان تیم های ملی برگزار شود و پس از بحث و بررسی هایی که صورت می گیرد، در خصوص زمان مناسب آغاز اردوها تصمیم گیری شود.

تکواندو در بخش بانوان یک رویداد مهم گزینشی المپیک در قاره آسیا را در پیش دارد که البته هنوز تاریخ جدید این مسابقات هم مشخص نیست. علاوه بر آن در شرایط فعلی حفظ شرایط جسمانی اعضای تیم ملی تکواندو که باید به بازی های المپیک ۲۰۲۱ اعزام شوند مهمترین موضوعی است که این روزها مسئولان فدراسیون و کادر فنی به آن فکر می کنند.

بررسی آخرین وضعیت آرمین هادی پور و میر هاشم حسینی  و تیم ملی پاراتکواندو و همچنین تیم ملی بانوان که باید برای رسیدن به گزینشی المپیک تلاش کنند موضوعات مهمی برای بررسی هستند اما در کنار آنها بررسی آخرین وضعیت برنامه‌های تیم ملی و زمان برگزاری مسابقات بین المللی و احتمال ایجاد تغییر در تقویم فدراسیون حتما یکی از موضوعات مهمی است که در نشست روز یکشنبه مورد بحث قرار می گیرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::