شما اینجا هستید
اخبار برتر » تلخی حذف از قهرمانی آسیا را فراموش نمی‌کنم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

فاطمه روحانی از تکواندوکاران اسبق تیم ملی است که توانسته ۷ مدال در رقابت‌های بین المللی مختلف بدست آورد و حالا نزدیک به ۴ سال است که از تیم ملی دور شده است. روحانی از خاطرات تلخ و شیرین دوران قهرمانی می‌گوید:

«تمام دوران ورزشی‌ام و مسابقاتی که در آن به عنوان نماینده ایران شرکت می‌کردم حتی اگر مدال نمی‌گرفتم، جزو خاطرات شیرینی و دوست داشتنی من هستند. اما شیرین ترین خاطره من مربوط می‌شود به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی که در سال ۲۰۱۳ به میزبانی اندونزی برگزار شد. در این رقابت‌ها توانستم مدال طلا و عنوان فنی ترین بازیکن را کسب کنم و عکس من به همراه خبر این رویداد در روزنامه اندونزی منتشر شد که بسیار لذت بخش بود.

در سن بیست سالگی به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره‌جنوبی اعزام شدم و جزو معدود نفراتی بودم که  مدالیست شدم. مدال طلا را با اشتباهی که در روند مبارزات پیش آمد از دست دادم چرا که امتیاز ضربه صورت را به من ندادند اما کوچ به اشتباه روی حرکت دیگری کارت کشید که بعد از بازنگری به من اخطار دادند، یک امتیاز عقب افتادم و در نهایت نتیجه را به حریف کامبوجی واگذار کردم ولی در کل از عملکردم راضی بودم و مدال نقره برایم خیلی شیرین  بود.

اما تلخ ترین خاطره مربوط می‌شود به اولین حضورم در اردوی تیم ملی نوجوانان که قرار بود به مسابقات جهانی ۲۰۰۸ ترکیه اعزام شوم. متاسفانه قبل از اعزام دستم شکست و با وجودی که اشتیاق زیادی برای شرکت در این رویداد داشتم نتوانستم حضور پیدا کنم.

یکی دیگر از خاطراتم مربوط به مسابقات قهرمانی آسیا جوانان است و قرار بود تنها ۶ وزن اعزام شوند. در رقابت‌های درون اردویی توانستم امتیاز بالایی کسب کنم اما متاسفانه در انتخابی نهایی وزنی که قرار بود من در آن شرکت کنم حذف شد و خاطره تلخی برایم رقم زد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::