شما اینجا هستید

اخبار برتر » سلطانی: شانس نایب قهرمانی داریم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مرتضی سلطانی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص سرنوشت لیگ برتر تکواندو اظهار داشت: در حال حاضر شواهد و قرائن نشان می‌دهد که احتمال برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر تکواندو در آینده نزدیک وجود ندارد. سلامتی ورزشکاران، مربیان، داوران و برگزار کنندگان لیگ بسیار مهمتر از عناوین قهرمانی و رده‌بندی تیم‌ها است.

وی اضافه کرد: با این حال اگر شرایط بهداشتی در روزها و ماه‌های آینده به نحوی باشد که ستاد مقابله با کرونا برگزاری فعالیت‌های ورزشی را بلامانع اعلام کند، برگزاری مسابقات خیلی خوب است. قطعا تعطیلی مسابقات ورزشی به تمام رشته‌ها لطمه زده و تکواندو نیز بی‌نصیب از این آسیب نبوده است. نظر تمجید، رئیس سازمان لیگ مبنی بر اینکه در صورت مهیا بودن شرایط، ادامه برگزاری لیگ در اواخر خردادماه یا اوایل تیرماه، بسیار خوب است و به نظر من این تصمیم بسیار عادلانه‌تر از پایان لیگ است.

سرمربی تیم پاس گفت: می‌توان مسابقات پایانی لیگ را در دو هفته و با فاصله یک هفته تا ۱۰ روز نیز برگزار کرد و حتی در بدترین حالت در یک روز تمام مسابقات را برگزار کرد. چنین اتفاقاتی باعث خواهد شد شرایط لیگ برتر تکواندو برای همه تیم‌ها عادلانه باشد و هر تیمی مزد تلاش و زحمات خود را دریافت کند. اینکه بخواهیم بدون برگزاری مسابقات هفته‌های پایانی لیگ را به پایان برسانیم و بگویم جدول فعلی ملاک رده‌بندی نهایی خواهد بود، عادلانه نیست.

سلطانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر برخی تیم‌ها به دلیل برگزاری مسابقات بیشتر در جدول در رده‌بندی بالاتری قرار دارند. نباید پیشنهادات ما در خصوص سرنوشت لیگ فعلی بر اساس دیدگاه‌های باشگاهی باشد و باید منافع تکواندو را در نظر بگیریم. اگر شرایط بیماریکنترل شود، برگزاری مسابقات پایانی بهترین تصمیم است. در حال حاضر تیم‌های مس و کن باید چهار بازی انجام دهند و ما، شهرداری ورامین و یکی، دو تیم دیگر سه بازی و دانشگاه آزاد دو بازی.

وی یادآور شد: قطعا عادلانه نیست در شرایط متفاوت بازی تیم‌ها، بخواهیم جدول فعلی را ملاک پایان لیگ قرار دهیم و تیم‌های شهرداری ورامین، کن، دانشگاه آزاد و پاس را به ترتیب تیم‌های اول تا چهارم بدانیم. علاوه بر تیم ما که در حال حاضر شانس حضور در رتبه‌های بالاتر را دارد، تیم کن نیز از کسب عنوان قهرمانی نا امید نیست. امیدوارم با توجه به مواردی که در خصوص کنترل بیماری مطرح می‌شود تا تیرماه امکان برگزاری رقابت‌های ورزشی فراهم شود و در این شرایط تاریخ مطرح شده از سوی مسئولان سازمان لیگ هم زمان مناسبی برای برگزاری ادامه مسابقات است. 

سرمربی تیم پاس در خصوص اینکه در این شرایط موافق برگزاری دو دیدار قهرمانی و رده‌بندی میان تیم‌های شهرداری ورامین – کن و دانشگاه آزاد – کن است، گفت:  این تصمیم اصلا منصفانه نیست. کن غیر از دیدار مقابل شهرداری ورامین سه دیدار سخت دیگر مقابل ما، دانشگاه آزاد و مس کرمان دارد. نتایج و اتفاقات این دیدارها می‌تواند از طرفی باعث قهرمانی یا نایب قهرمانی کن شود و از طرف دیگر می‌تواند پاس را به رتبه دوم برساند. اگر شرایط بهداشتی برای برگزاری مسابقات مناسب باشد باید تمام بازی‌ها برگزار شود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::