شما اینجا هستید
اخبار برتر » می توانستم اولین وزن هشتمی باشم که مدال طلای جهانی را به نام ایران ثبت می‌کرد

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

هادی افشار عضو سابق تیم ملی و نایب قهرمان جهان و دارنده نقره قهرمانی دانشجویان جهان و جام جهانی که سابقه مربیگری تیم ملی را نیز در کارنامه دارد از شیرین ترین و تلخ ترین خاطره خود در دوران قهرمانی می‌گوید:

«بهترین خاطره دوره ورزشی ام، کسب اولین مدال جهانی در مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۰۱ کره‌جنوبی است. با وجودی که قبل آن درمسابقات بین المللی زیادی حضور داشتم و عناوین زیادی به دست آورده بودم اما شیرینی آن مدال برایم چیز دیگری بود و هیچوقت از یادم نمی‌رود.

در فینال رقابت‌های جهانی امتیازم در برابر حریفم تا ثانیه های آخر جلو بود که در نهایت مساوی شدیم و خاطره ای تلخ برایم رقم خورد چراکه در آن زمان راند طلایی وجود نداشت، با رای داوران رقیبم پیروز میدان اعلام شد و متاسفانه سکوی اول را از دست دادم. اگر این اتفاق پیش نمی‌آمد من اولین تکواندوکار وزن هشتمی بودم که مدال طلای جهانی را به نام ایران ثبت می‌کردم اما باز هم شیرین ترین خاطره من مربوط به این رویداد است.

 دوره ای که مربی تیم ملی بودم در المپیک هنرهای رزمی ۲۰۱۳ به میزبانی روسیه حضور پیدا کردیم و در آنجا کره جنوبی را برای اولین بار در تاریخ تکواندو با امتیاز۲۳ بر۷ شکست دادیم و کاپ قهرمانی را بالای سر بردیم که این رویداد جزو خاطرات خوب من است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::