شما اینجا هستید

اخبار برتر » سروی: با شروط خاص از خرداد اردوها را آغاز می کنیم/ کسب سهمیه به آیتم‌های بسیاری بستگی دارد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، زهرا سروی در گفت و گو با فارس در خصوص فعالیت‌های تکواندو بانوان در روزهای کرونایی و قرنطینه، اظهار داشت: فدراسیون تکواندو طبق تقویم سالیانه برنامه‌های خود را انجام می‌دهد. برهمین اساس با مدیریت شرایط فعلی و بهره‌برداری از علم روز دنیا، بخشی از آزمون‌ها را به صورت مجازی برگزار می‌کند که یک دوره آزمون اخیر بازخورد نسبتاً خوبی داشت. شاید در بعضی از مواقع نیز مشکلی وجود داشته باشد ولی قطعاً در راستای رفع این مشکلات برنامه ریزی شده است. در بخش مربیان هم آزمون‌ها در فضای مجازی برگزار می‌شود تا تایید مربیان به منظور ادامه فعالیت در طول سال صورت گیرد.

وی با اشاره به شرایط تیم ملی ادامه داد: در حوزه تیمهای ملی هم بلاتکلیفی ما تنها برای ایران و تکواندو نیست و این مشکلات پیش آمده تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. در جلسه اخیر کادرفنی و سازمان تیمهای ملی در خدمت ریاست فدراسیون تکواندو بودیم، به جمع‌بندی رسیدیم که فعلا از ۱۷ خردادماه به شرط و شروط بتوانیم اردوها را آغاز کنیم. هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و از طرف فدراسیون جهانی و اتحادیه آسیا تقویمی نداریم و زمان برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه قرار است، متعاقباً اعلام شود. بنابراین باید منتظر و امیدوار بمانیم تا خدا خودش همراهی کند.

نایب رئیس فدراسیون تکواندو با اشاره به اینکه برای گرفتن دو سهمیه بانوان جهت حضور در بازی‌های المپیک توکیو تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم، اذعان کرد: ما هیچ وقت برای میدان ورزشی بسیار بزرگ المپیک خط و خطوط مشخص نمی‌کنیم، ولی آن چیزی که مسلم است عاقلانه و با تدبیر برنامه‌ریزی می‌کنیم و تمام تلاشمان را به کار می‌گیریم تا بتوانیم سهمیه بگیریم. ما در خیلی از رویدادها تجربه‌های گرانقیمتی کسب کردیم. نباید فراموش کنیم که ورزشکاری در اوج آمادگی بوده ولی در حین مسابقه، اتفاقاتی براش رخ می دهد که قابل قبول نیست و رقابت را واگذار می‌کند و غیرقابل باور است.

وی ادامه داد: وظیفه خودمان می‌دانیم تمام سعی و تلاشمان را برای کسب دو سهمیه انجام بدهیم. فدراسیون هر کاری که لازم باشد و در توانش باشد، انجام خواهد داد و بستر را مهیا خواهد کرد تا بانوان بتوانند اردوهایی با امکانات خوب و اعزام هایی جهت آماده‌سازی و برگزاری اردوهای مشترک داشته باشند. ضمناً من بلد نیستم به ضرس قاطع تعیین تکلیف کنم و این اتفاق بستگی به آیتم‌های بسیاری دارد.

سروی در خصوص برنامه‌ریزی جهت آماده سازی ملی پوشان، تاکید کرد: وقت زیادی نداریم. با وجود این شرایط بیماری نمی‌دانیم که چه زمانی اردو شروع می شود. برای اینکه نفرات تیم ملی از مرز آمادگی دور نشوند، بعد از تعطیلی اردو تمرینات شان در خانه ادامه دادند و در فضای مجازی به صورت آنلاین برنامه‌های مربیان را دنبال می کنند.

وی در خصوص راهکار برای دوری از استرس ملی‌پوشان جهت حضور در مسابقه‌های، خاطرنشان کرد: تجربه سالها حضور در تکواندو، کوله‌بار خیلی بزرگی شده است. آنچه در طول این سالها یاد گرفتیم را در اردوها به کار می‌گیریم تا بچه‌ها با آرامش کار خودشان را ارائه بدهند و از آنها انتظار داریم توانایی‌هایشان را به معرض نمایش بگذارند.

نایب رئیس بانوان تکواندو در خصوص شرایط مهسا آقایی تکواندوکار حادثه دیده در شهرستان کرج، گفت: آقای پولادگر رئیس فدراسیون اعلام کردند به هر شکل و آنچه در توان فدراسیون باشد، انجام خواهد داد. با فدراسیون پزشکی ورزشی نیز رایزنی شده تا دکتر مغز و اعصاب دخترمان را ببیند  تا مشخص شود در این موضوع چه کارهای پزشکی و کمکی برای او می شود ارائه داد. بخاطر شرایطی که در کشورمان به دلیل بروز بیماری کرونا وجود دارد و مراجعه حضوری برای او آسیب بیشتری ایجاد می‌کند، بنده نیز از طریق رئیس هیأت تکواندو استان البرز و خانواده مهسا آقایی پیگیر مسائل این عزیز هستم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::